Dün gece siber saldırı mı gerçekleşti? Bakan yardımcısından açıklama geldi

Dün akşam saatlerinde WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarında yaşanan sorunlar paniğe neden oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, dün akşam saatlerinde Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye’de de kısmen hissedildiğini bildirdi ve şu açıklamayı yaptı: “Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir.”

Facebook, WhatsApp ve Instagram’da dün akşam yaşanan erişim sorunları paniğe sebep oldu. Akşam saatlerinden itibaren Instagram ve Facebook’ta erişim sorunu, sayfa yüklenmedi, mesaj gönderme ve ses gönderme gibi problemler yaşanıyor. WhatsApp’ta ise kullanıcıları ses ve görüntü gönderme problemleriyle karşılaşıyor. Facebook, WhatsApp ve Instagram’da erişim sorununun ne zaman düzeleceğine dair henüz bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıklama yaptı.

Sayan, twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu. Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve bu durumun kısmen Türkiye’de de hissedildiğini belirten Sayan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerinin siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip ettiğini kaydetti. (İHA)

 

.

İlginizi Çekebilir

Bursalılar sabah namazında Ulu Cami’ye akın etti

Pazar gününün tatil olmasını fırsat bilen Bursalılar, sabah namazını eda etmek için Ulu Cami’ye akın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir