iki çocuk babası Levent Fidan’ı öldürmüştü! Bakın cinayeti neden işlemiş…

Bursa’da iki çocuk babası adamı öldüren katil zanlısı, cinayeti alacak verecek meselesinden değil uyuşturucu dedikodusu yüzünden işlediğini söyledi. 

Olay, geçen mart ayında Mustafakemalpaşa Şeyhmüftü Mahallesi’nde meydana geldi. Aralarında alacak verecek yüzünden husumet bulunduğu iddia edilen Levent Fidan’ın iş yerine giden Mehmet Karakuş parasını istedi. İddiaya göre, ikili arasında para yüzünden tartışma çıktı ve Karakuş yanında bulunan tabancasıyla Fidan’a 3 el ateş etti. Ağır yaralanan Fidan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polise teslim olan Karakuş tutuklandı.
Hakkında kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis talebiyle dava açılan Karakuş’un yargılanmasına başlandı. Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk celsesine sanık avukatı, müşteki Merve Fidan ve avukatı katıldı. Karakuş, “Eşlerimiz arasında benim uyuşturucu hap kullandığım dedikodusu çıkmış. Levent’i neden böyle konuşuyorsun diye uyardım. Aramızda bu yüzden çıkan tartışmalar sonucu beni tehdit etmeye başladı. Olay günü iş yerimin arka kapısına gelip tehditler savurdu. İçeri girmeye çalıştı. Korkutmak maksadıyla silahımı çıkarıp kapının arasından namluyu yere doğrultup ateş ettim. ‘Ah’ dedi. Silahımda 6 mermi daha vardı. Olay yerine ambulans geldi ve hastaneye kaldırdılar. Çok pişmanım” dedi.  Duruşmada gözyaşlarını tutamayan Merve Fidan, sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (İHA)

İlginizi Çekebilir

“20 bin 558 kaçak Afgan göçmen geri gönderildi”

İçişleri Bakanı Soylu, “Türkiye’ye bu yıl 41 bin 192 Afgan göçmen kaçak olarak gelmiş ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir