Apple’dan WhatsApp kullanıcılarını üzecek haber!

Apple, bütün WhatsApp sticker’larını App Store’dan sildi.

Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı WhatsApp konuşmalarına bir süredir renk katan sticker özelliği, hem iOS hem de Android için kullanıma sunulmuştu. Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı Ancak Apple cephesinden iPhone kullanıcılarını üzecek bir karar geldi. Teknoloji devi Apple, bütün WhatsApp sticker’larını App Store’dan sildi. Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı Apple söz konusu kararı için “App Store’un kurallarının ihlal edilmesi”ni gösterdi. Teknoloji dünyasının önde gelen iki şirketi arasında son aylarda tabiri caizse bir soğuk savaş yaşanıyor.

‘iPhone kullanmayın’

Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı WhatsApp’ı bünyesinde bulunduran Sosyal medya devi Facebook’un patronu Mark Zuckerberg geçtiğimiz hafta çalışanlarına Apple ürünlerini kullanmamalarını önermişti. Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı ABD basınının şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, Facebook yönetim takımına dağıtılan gönderide sadece Android cihazlar kullanılması gerektiği belirtti. Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı Teknoloji devi Apple ve sosyal medya devi Facebook arasındaki gerginlik Cambridge Analytica skandalı ile start almıştı. Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı Bu dönemde Apple CEO’su Tim Cook’a “Siz böyle bir duruma düşseniz ne yapardınız?” diye sorulmuş Cook, Facebook’u sert bir dille eleştirmişti. Apple’dan iPhone’lar için WhatsApp kararı Daha sonra Zuckerberg cephesinden Apple’ın fiyat politikasına sert bir eleştiri gelmiş ve iki dev arasında tabiri caizse medya üzerinden bir soğuk savaş başlamıştı. (cnnturk.com)

İlginizi Çekebilir

Diyetisyenler uyarıyor! Bayram ziyaretlerine aç gitmeyin

Diyetisyen Beyza Köse, Ramazan ayının ardından bayramda aşırı yemek tüketmenin vücuda zarar vereceği uyarısında bulundu. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir