Dikkat! Hacker’ların yeni gözdesi artık onlar!

Günümüzde artık ‘hacker’lar sadece bilgisayarlara saldırmıyor. İşte siber korsanların, faks cihazından, havalandırmaya; güvenlik kamerasından kapı girişine kadar yeni hedefleri….

Siber saldırı denildiğinde akla önce bilgisayarların gelmesi, hackerlerin güvenliği sağlanmamış diğer cihazlardaki zafiyetlerden faydalanarak sistemleri kolayca ele geçirmesine yol açabiliyor. Şirketlerde bulunan eski faks makineleri ve yazıcılar gibi artık çok az kullanılan cihazlara, havalandırma gibi güvenliği önemsenmeden oluşturulan sistemlere veya posta kutusu, resepsiyon alanı gibi noktalara yönelik ataklar düzenleyen siber saldırganlar, sadece bilgisayar ve telefonlarını güvenlikli hale getiren şirketlerin beklenmedik zararlara uğramasına yol açıyor. Ağ güvenliği kuruluşu WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, hacker’ların bilgisayar harici saldırı noktalarının düşünüldüğünden çok daha fazla olduğuna dikkat çekiyor.  Şirketlerin güvenlik departmanları tarafından unutulan 7 önemli siber saldırı alanı ve dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanıyor:

İlginizi Çekebilir

29 ilde eş zamanlı narkotik operasyonu!

Narkotik ekiplerince 29 ilde düzenlenen NARKONET-4 operasyonunda, uyuşturucu kullanımını sosyal medya aracılığıyla özendiren 56 kişi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir