ÖĞRENCİLER YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ'YE ÇİÇEK TAKDİM ETTİ (İHA/BURSA-İHA)

Başkan Edebali’den gençlere başarının formülü

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldiği söyleşide tecrübelerini paylaştı.

 

 

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan ‘Doğudan Batıya Yerel Yönetimler’ programına katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yerel yönetimler ve Yıldırım Belediyesi’nin hizmetleri hakkında üniversite öğrencileri ile söyleşi gerçekleştirdi. Üniversite öğrencileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Göreve başladığım ilk günden itibaren toplumun tüm kesimleri ile her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyorum. Özellikle üniversite sıralarında hayata hazırlanan siz genç kardeşlerimle bugün burada olmaktan dolayı ayrı bir heyecan taşıyorum. Aktaracağım tecrübelerin yanı sıra sizlerden alacağım farklı bir düşünce, bakış açısı da hayata geçireceğimiz hizmetlerde yol gösterici olacaktır” dedi.

 

“7 T” FORMÜLÜ

Hayatın her alanında özellikle iş hayatında rekabet ortamının var olduğuna dikkat çeken Edebali, başarının elde edilmesinin ‘7 T’ formülünden geçtiğini söyledi. Edebali, “Bunlardan ilki ‘tahayyül’. Önce hayal etmemiz lazım. Tahayyül etmeden hiçbir şey gerçekleşmez. İkincisi ise, bir işe başlamadan önce olumlu ve olumsuz yanlarını iyice inceleme evresi olan tetkik’. Üçüncü olarak projeyi değerlendirme aşaması olan ‘tahkik’. Dördüncüsü zaman planlaması yapacağımız takvim’, beşincisi uygulamanın ilk adımı olan ‘tatbik’, altıncısı her adımı izlemek olan ‘takip’ ve son olarak ortaya çıkan sonuç, gelişim aşaması olan ‘tekâmül’dür'” diye konuştu.

“KADİM MEDENİYETİMİZDEN GÜÇ ALIYORUZ”

Yıldırım Belediyesi olarak göreve geldikleri ilk günden itibaren ilçenin çehresini değiştiren hizmetlere imza attıklarını aktaran Edebali, öğrencilere kentsel dönüşüm başta olmak üzere diğer projeler hakkında da bilgi verdi. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği toplumun tüm kesimlerine dokunan hizmetler sunduklarını belirten Edebali, “Önceliğimiz toplumun temel taşını oluşturan çocuklarımız, gençlerimiz, engellilerimiz ve kadınlarımız. Bu kesimlerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta yer alabilmesi ve eğitimleri için birçok proje yaptık” şeklinde konuştu. Yıldırım’ın tarihinden güç alan yapısı ile farklı bir konumda olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Şehircilik ilkelerinin şifreleri Yıldırım’da bulunuyor. Avrupa ortaçağ zihniyetini yaşarken, Amerika kıtası daha keşfedilmemişken 1400’lü yıllarda Yıldırım Külliyesi inşa edilmiş. Bizim de amacımız kadim medeniyetimizden güç alarak, geçmişle gelecek arasında köprü görevi üstlenip, devam ettiğimiz kentsel dönüşüm projelerimizle şehrimizi geleceğe taşımak olacaktır” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlginizi Çekebilir

Kız meselesi yüzünden tartıştığı arkadaşını ağır yaralayan zanlı yakalandı

Bursa’da, sosyal medyada kız meselesi yüzünden tartıştığı arkadaşı Samet Göre’yi (25) buluştukları parkta bıçaklayarak ağır yaralayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir