Özel çocuklar için çok özel konser

Sosyal duyarlılığı artırmak ve farkındalık yaratmak için geçtiğimiz günlerde Kars ve Van illeri köy ilkokulları öğrencilerine yardım götüren Nilüfer Kadın Korosu, bu kez yine bir sosyal sorumluluk kapsamında  Tayyare Kültür Merkezi  sahnesindeydi.

Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi için sahneye çıkan koro ilk bölümde Türk Sanat Müziğinin sevilen şarkılarını seslendirirken;Selma Yılmaz”Bir çift sevdalı bakışın,aşk ateşi ruhumu sardı” , Ayşe Ataç “Baharı bekleyen kumrular gibi “şarkılarını solist olarak seslendirdiler.Bu ilk bölümde koronun seslendirdiği “Kış Masalı”şarkısına danslarıyla eşlik eden ve koro üyelerinden oluşan dans gurubunun gösterisi seyircileri adeta büyüledi.İkinci bölümde sahne ,yine koro üyelerinden oluşan dans gurubunun roman dans gösterisiyle açıldı.Seyircilerden tam not alan gösteri sonrasında seslendirilen   roman şarkılarıyla seyirciler iyice coştular.Figen Şenyüz “Hamacı Teyze”,Zümrüt Sanlı”Ben bir kara biberim” şarkılarını ikinci bölümün solistleri olarak seslendirdiler…

Hamamcı Teyze figürünü sahnede canlandıran Necmiye Mırcıoğlu  ile Roman Kadını tiplemesiyle Rukiye Atasoy seyircilerden büyük alkış aldı. Koro Şefi Dr.Aysel Gürel 147.konserle seyircilerinin karşısında olduklarını ifade ederek;”Yine bir sosyal proje ile sahnede olmak bizi çok mutlu ediyor.Bu konserden sağlanacak bağış gelirinin tamamıyla  hastanenin bir ihtiyacını karşılayacağız.Biliyoruz ki;hastanelerin ihtiyaçları bitmez.Bizler de elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyor ve toplumda  bu tür konularda  duyarlılık yaratmaya çalışıyoruz.Konserimizin bir amacı da   bu hastanede tedavi görmekte olan çocukları ve annelerine hoşça bir vakit geçirtmek ve onları mutlu etmekti. Bu yüzden repertuvarımızı özellikle hareketli ve neş’eli şarkılardan oluşturduk.Annelerin ve çocukların mutluluğunu görmek, hatta bazı çocukların sahneye gelerek  aramızda yer almaları,keyifle dans etmeleri  bizleri çok duygulandırdı.Aynı duygusal anları Van ve Kars köy okullarını ziyaretimizde de yaşadık .Batı’dan-Doğu’ya gönül köprüsü kurmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük . Çocukları mutlu etmek çok kolay.Yeter ki;biz büyükler duyarlı olalım “dedi. Koro, 27 Ocak 2019 tarihinde Ataevler Basın Kültür Sarayı  Uğur Mumcu Sahnesi’nde Nilüfer Arama Kurtarma(NAK) yararına “Hayat Kurtarma Yoluna Destek”amaçlı verecekleri konserle yine seyircilerinin karşısında olacak. (Bülten)

İlginizi Çekebilir

Meclis’te banko görevlisini rehin almaya çalışmışlardı! Adliyeye getirildiler

TBMM’de banko görevlisini rehin almaya çalışırken yakalanan ve DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir