Bursaspor, Ali Babanın çiftliği mi?

Bursaspor’un başında yaklaşık 3 yıl geçiren Ali Ay bugüne kadar yaptıklarıyla sürekli eleştirildi. Bazen haklı bazen de ağır eleştirilerdi bunlar. Her ne kadar Başkanı eleştirsek de iyi niyetinden şüphe etmemiştik. Ancak yaşanan son olaylar Başkanın iyi niyetli olup olmadığını tartışılır hale getirdi. Bursaspor’daki alacaklarına karşılık kulübün mal varlığını üstüne geçirmek nedir Başkan? Burası senin çiftliğin mi? Bugüne kadar Bursaspor’a en ufak katkın olmamışken, giderayak verdiğin zararın bedelini kulübe nasıl ödetirsin. Başkan olurken ya da kulübe borç para verirken bize mi sordun? Taşın altına elini koymayacaksan zaten bu kulübe neden başkan oldun?

Senin gibi birçok aday vardı. Maden bu işi beceremeyecektin onlara bıraksaydın. 3 yıldır takıma en ufak bir katkın olmadı. Şimdi giderken, Bursaspor tarihinde görülmemiş bir kazık atmaya çalışıyorsun. Sen borç verdin geri alıyorsun da deplasmanlarda cefa çeken, çocuklarının rızkından kesip maç bileti alan taraftarlar bu kulübe verdiklerini nasıl geri alacak? Hani sende iyi bir Bursasporluydun. Hani senin Bursaspor sevginden kimsenin şüphesi olmamalıydı. Bu mu Bursasporlu olmak?

3 yıldır sportif anlamda bir tek başarı yok. Türkiye’nin 5 büyük takımından biri olan Bursaspor, son 3 sezondur kümeye oynuyor. Belki de bu sene (Allah göstermesin) düşecek. Gelişin hayır getirmedi bari gidişin hayır getirseydi be Başkan? Ama belli ki bu plan devre arasında yapılmış. Bursaspor’un transfer tahtası kapalı transfere ihtiyaç var, eldeki benzinlik ve arazi satışından başka gelir getirebilecek bir yer yok. Sen transferin bitmesine birkaç günü kala bunları satışa çıkarıyorsun. Transfer dönemi bitince de ‘alıcı çıkmadı’ diyerek sanki çocuk kandırıyorsun. Demek ki sen planı devre arasında yapmışsın Büyük Başkan (!) Sezon sonu gitmem gerekirse verdiğim borca karşılık Dereçavuş’taki benzinlikle, Yunuseli’deki araziyi üstüme yaparım diye düşünmüşsün. Bir de Bursaspor’un adını kullanarak Büyükşehir Belediyesi’nden bu arazilere imar izni çıkarmışsın. Bursaspor’a yapılan ayrıcalığı kendin için hazırlamışsın. Bunları düşünmeye ayırdığın zamanı biraz kulübe ayırsaydın. Bugün bu takım bu halde olmazdı. Hem sıralamada yukarıda olurdu. Hem de kulüp para kazanırdı. Sende kasadaki parayı alıp, giderdin. Ama belli ki senin derdin Bursaspor değilmiş. Ama bunca taraftarın ahı kimsede kalmaz Başkan! Bunu da unutma…

İlginizi Çekebilir

FETÖ’nün Yargıtay grup sorumlusuna 10 yıl hapis

FETÖ’nün Yargıtay yapılanmasında grup sorumlusu olan eski Yargıtay üyesi Mustafa Kemal Tepedelen’e 10 yıl hapis ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir