Kılıçdaroğlu’ndan Bursa mesajı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçradoğlu uzun süredir sessizdi. Dün ilk kez yerel seçimlerle ilgili konuşarak sessizliğini bozdu. Seçim propaganda döneminde de sık sık Bursa’nın ismini anıyordu biliyorsunuz. Mutlaka kazanacaklarını ifade ediyordu.

İşte seçimin ardından yaptığı değerlendirmede de Bursa vardı gündeminde.  Bursa içimde bir yaradır diyerek kaybettiklerine çok üzüldüğünü ifade etti. Aynı zamanda da Bursa’ya mesaj gönderdi. CHP, İstanbul, Ankara, Adana ve Mersin’de bir başarı göstermiş gibi görünüyor. Birçok ilde hüsrana uğradı. Genel oy dağılımında da rakiplerinden ağır bir yenilgi aldı.

Türkiye’de birçok ilde ağır yenilgiler almasına rağmen sadece Bursa, Zonguldak ve Giresun için üzüldüğünü dile getiren Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları manidar olarak değerlendirildi. Mustafa Bozbey ile İl Başkanı Hüseyin Akkuş arasındaki seçim öncesinden başlayan savaşın önümüzdeki günlerde genel merkezde devam edeceğinin bir göstergesi adeta bu sözler.  Kaybettikleri yerlerde çalışmalar yaparak eksiklerin giderileceğini belirten Kılıçdaroğlu, ‘Bursa’yı Nilüfer Belediye Başkanımızın yönetmesi gerekiyordu. Orada hatalarımız ve eksiklerimiz var. Bursalıları suçlamıyoruz. Bir kabahat varsa bizdedir” dedi.

Bu da Akkuş ve il yönetiminin değil Bozbey’in yanında yer alacağı gibi değerlendirildi. Yani direk CHP İl Yönetiminin ismini anmasa da aba altından sopa gösterdi. Kaynayan kazanın altına yeni bir odun attı konuşmasıyla. İlerleyen günlerde yeni adımların atılacağına dair bir işaret vermiş oldu. CHP’nin Bursa örgütlerindeki bölünmelerin farkında olduğunun mesajını verdi bana göre. Şimdi bundan sonraki süreçte Kılıçdaroğlu nasıl bir yol izleyecek bilmiyoruz. Ancak CHP’de bazı kellelerin kopacağı kesin. Özellikle bu konuşmadan sonra Mustafa Bozbey’in CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’a karşı öne geçtiğini söyleyebiliriz. Çünkü Kılıçdaroğlu Bozbey’in başkan olması gerektiğini söylüyor. Buranın alt metninde adayımızla ilgili bir sıkıntı yoktu. Ancak teşkilatlarımız iyi çalışmadı diyor bana göre. Bozbey’in ısrarla tekrarladığı 800 sandık boş kaldı kelimesinin altını dolduran cinsten bir açıklama yapıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir

Gri kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi

Elazığ’daki operasyonda etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin gri kategoride yer alan Ferhat Akgün olduğu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir