Sıkı tutunun düşüyoruz!

Süper Lig’in en kritik haftasında Çaykur Rizespor’la karşılaşan Bursaspor, rakibine kendi evinde 2-0 mağlup oldu. Aldığı yenilgiyle ateş çemberinin içine giren Yeşil-beyazlıları zorlu bir süreç bekliyor. 2 haftadır kaybetmenin yanında gol pozisyonuna bile giremeyen Bursaspor için tehlike çanları artık eskisinden çok daha yüksek çalıyor.

Ligde 20. haftanın sonuna kadar yenemiyorsan, yenilme mantığıyla hareket eden Yeşil-beyazlılar, son iki haftada bu görüntüsünden de oldukça uzaklaştı. Önceki haftalarda mücadele anlamında sorunu olmayan Bursaspor, Beşiktaş ve Rizespor sınavlarında, sınıfta kaldı. Oyun olarak üretken olamayan Timsah, mücadeleyi bırakınca ve bunların yanına yanlış oyuncu tercihleri de eklenince rakiplerine teslim oldu. Kalan haftalar ne gösterir bilinmez ama böyle giderse seneye kendimizi 1. Ligde görürüz.

Aslında içinde bulunduğumuz duruma şaşırmamak gerekiyor. Daha ilk devre bittiğinde Bursaspor’un eksiklikleri bal gibi ortadaydı. Ama sağolsun Başkan Ali Ay, 3 maymunu oynayarak, kör, sağır ve dilsiz oldu. Gelinen sonuç ortada. İşin kötü tarafı şu saatten sonra yapılacak bir şey de kalmadı. Bundan sonra, geçen yazılarımda da belirttiğim gibi en büyük yük Samet Aybaba’ya düşüyor. Ama o da demoralize olmuş gibi görünüyor. Aman hocam sakın böyle bir psikolojiye girme! Takımın saha ihtiyacı var

ÇEKİRGE SENARYOSU GERÇEK OLMASIN

Camianın 2 yıldır yaşadığı durum ortada, 2 sezon önce son maçta düşmekten kurtulmuş, geçen yıl son 3 maça kadar ateş çemberinin içinde kalmış Bursaspor, sıçrama hakkını fazlasıyla kullandı. Ama bu senenin bir farkı var, Bursaspor bırakın kazanmayı gol atmakta zorlanıyor. Bu takım nasıl toparlanır kim sorumluluk alır da kulübü bu çıkmazdan kurtarır, bende bilmiyorum. İnşallah çekirge senaryosu gerçek olmaz ve biz bu yılda sıçrarız.

 

SÜRPRİZE GEREK YOK HOCAM

İlk yarıda takımın kimyası yerine oturmuştu. Muhtemel 11’leri yazarken kimin sahaya çıkacağını biliyorduk. Ama ikinci yarıda durum değişti. Samet Hoca her hafta farklı bir 11’le karşımıza çıkıyor. Bu durum bazen zorunluluktan bazen de kendi tercihlerinden kaynaklanıyor. Şimdi düşünüyorum da Rize maçında bu kadar sürprize gerek var mıydı?  Chedjou’nun 2 haftadır neden kesik yediğini bilmiyoruz. Bir sorun varsa çıkın açıklayın. Haftalardır ortada olmayan Ramazan’ın biranda maça 11’de başlaması neyin kerameti? Devre arasında en büyük transferimiz Shehu olacak denmiyor muydu? Aytaç’ın yokluğunda neden tercih edilmedi? Sorulacak sorular bitmez. Bence bu kadar sürprize gerek yok Hocam. Eldeki malzeme zaten belli. Belli bir 11 çizip yola onunla devam etmek gerekir.

İlginizi Çekebilir

Huawei kullanıcıları dikkat! Google tüm ilişkileri askıya aldı

Google, Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin ABD tarafından kara listeye alınmasının ardından, Huawei kullanıcılarının Google ürünlerine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir