Taksim Camii…

Yıllarca yüreklerde sızı olan iki konu vardı. Bunlardan birincisi Ayasofya’nın 85 yıldır süren hüznü. 1935 yılında bir oldu-bitti ile ibadete kapatılan Ayasofya, bir gün yeniden cami olarak ibadete açılacağı günün özlemle ve hüzünle bekliyor.

Ve Taksim Camii…

Türkiye’de İslam düşmanı vesayet odakları Taksim’de bir camiye yıllardır tahammülsüzlüklerini kusuyorlar. Vesayetin hükmünü sürdürdüğü yıllarda Taksim’e cami lafına bile tahammülü olmayan belli kesimler, bugüne kadar o caminin inşa edilmesine engel oldular.

Taksim Camii’ni dillendirenler tehdit edildi, siyasiler sindirildi. Çok şükür o günler geride kaldı. Çok şükür Taksim Camii yükseliyor. Çok şükür yakın bir gelecekte Taksim Camii bütün ihtişamıyla İstanbul’un kalbinde ibadete açılacak.

Dün vesayet odaklarının Müslümanlara karşı tutumunun en önemli simgelerinden biri olan Taksim’e cami yaptırmama tabusu da o odakların kafasında parçalanmış oluyor böylece. Millete rağmen, millete karşı durulamayacağının en güzel örneklerinden biri olarak yükseliyor Taksim Camii.

Camiyi, ezanı düşman gören zihniyetin 1968 yılından beri engellediği Taksim Camii, muhteşem mimarisiyle İstanbul’un kalbinde hizmet verecek. Çamlıca Camii’nin ardından Taksim Camii’nin de hizmete açılmasıyla İslam ve Müslümanlara karşı yıllardır sürdürülen ikircikli yaklaşımın da sonu gelmiş oldu.

Müslümanları Taksim’de camide rahatça ibadet etmelerinin önüne engel koyanlar, camiye tahammülleri olmayanlar da bir kez daha millete karşı millete rağmen bir şey yapılamayacağını gördüler. Dileriz akıllarını başlarına alır ve millete saygı duymayı öğrenirler.

Hoşgörüyü sadece kendi inanışlarına, kendi ideallerine, kendi düşüncelerine dahil olanlara değil,   herkese karşı göstermek zorunda olduklarını anlarlar. Hala bu ülkede başörtüsüne, camiye, İslam’a kini olanların, düşmanlık edenlerin devlet gücüyle, asker postalıyla ve dahi baskıyla elde edecekleri hiçbir şey olmadığını göstermesi bakamından Taksim Camii simgesel olarak da çok önemli ve kıymetli.

Şükür ki Türkiye artık eski Türkiye değil. Şükür ki artık bu topraklarda zalimlere millet fırsat vermiyor. Çok şükür…

İlginizi Çekebilir

FETÖ’nün Yargıtay grup sorumlusuna 10 yıl hapis

FETÖ’nün Yargıtay yapılanmasında grup sorumlusu olan eski Yargıtay üyesi Mustafa Kemal Tepedelen’e 10 yıl hapis ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir