Tanzim satış!

Meyve sebze fiyatlarının her ne sebeple olursa olsun astronomik rakamlara çıkmasının ardından harekete geçen hükümetin tanzim satış noktaları oluşturması kamuoyunda gündem oldu.

Toplumun bir kesimi ciddi anlamda desteklerken özellikle sol kulvarda ciddi itirazlar oluştu. Oysa tanzim satış, kooperatif gibi uygulamalar sol düşüncenin çok sıcak baktığı desteklediği konular.

Devletin ve hükümetin öncelikle vatandaşını koruma görevi var. Tanzim satışla ilgili atılan adımda oldukça doğru bir adım.

Belediyelerin bu tanzim satışı belli kıstaslarla sürekli hale getirmelerinde de fayda var. Toplumun belli kesimlerinin gıdaya ve temel ihtiyaçlarına ulaşabilmelerinin en iyi yöntemlerinden birisi budur.

Belediyeler sosyalliği tartışılan sosyal tesisler açacaklarına, anlamsız yerlere para harcayacaklarına, bu tür toplumun mağdur kesimlerine yönelik projeleri üretirlerse gerçek anlamda görevlerini yapmış olurlar.

Bugün insanlar o tanzim satış noktalarına akın ediyor ve kuyrukta bekleyerek gıda almaya çalışıyorsa bunun bir ihtiyaç olduğunu göz ardı edemeyiz. Madem ihtiyaç devlet bu ihtiyacı karşılamalı ve doğru bir kararla da karşılıyor.

Tanzim satışla ilgili önceki gün Bursa’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekenleri söyledi. Milletin ekmeği ile oynatmayacaklarını ifade etti. Evet tanzim satış bugünkü durumuyla gerçekten milletin ekmeği anlamına geliyor.

Bundan sonraki süreçte de BESAŞ satış noktalarının sınırlı bir şekilde tanzim satış noktaları olarak düzenlense ciddi bir sosyal proje gerçekleşmiş olacak. Umarız ekonomik güçlükler altında yaşamaya çalışan toplumun önemli bir kesimine yönelik bu uygulamalar devam eder…

İlginizi Çekebilir

Dün cezaevinden çıkan hırsız bugün 11 iş yeri soydu

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde uslanmaz hırsız bir gecede 11 işyerine girdi. Hırsızlık anları saniye saniye güvenlik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir