Bursa’da 81 sanıklı FETÖ dosyasında 1 tahliye

Bursa’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan, aralarında öğretmen, memur ve iş adamlarının da bulunduğu 32’si tutuklu 81 sanığın yargılandığı davada cumhuriyet savcısı mütalaa verdi, 1 kişi tahliye edildi.

Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, haklarında müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Duruşmada mütalaa veren cumhuriyet savcısı, sanıkların, “Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs, terörün finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet ve resmi belgede sahtecilik” suçlarından beraat ettirilmelerini, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 314/2 maddesi gereğince 5 ila 10 yıl arası hapisle cezalandırılmalarını talep etti.

Mütalaaya karşı beyanları alınan tutuklu sanıklardan bazıları, suçlamaları bir kez daha reddederek tahliyelerini talep etti. Bazı sanıklar ise savunma için ek süre talep etti.
Mahkeme heyeti ise kısa bir aranın ardından sanıklardan İsmail Çevrim’in adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, sanıkların savunmalarını dinlemek üzere duruşmayı erteledi. (İHA)

İlginizi Çekebilir

Bursa’da otobüs şoförü ile yolcu birbirine girdi ortalık savaş alanına döndü

Bursa’da bir yolcu ile otobüs şoförü birbirne girdi, ortalık savaş alanına döndü. Olay, öğle saatlerinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir