BBP’li Aydın Engellilerin önemli sorunlarına dikkat çekti!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa AYDIN, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak, engelsiz bir hayat diledi.

BBP’li Aydın Engellilerin önemli sorunlarına dikkat çekti!

Engelli vatandaşların önündeki engellerin ortadan kaldırılması için herkesin güç birliği yapması gerektiğine işaret eden Aydın, “Engellileri daha iyi anlayabilmek için sadece 1 dakika için kendimizi onların yerine koyalım, dedi. 
      Her sene yetkili kişi ve kurumlarca açıklama yapılır, Engelliler günü kutlanır. Ancak yapılan açıklamaların verilen sözlerin maalesef o güne münhasır kaldığını belirten BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, verilen sözlerin vaatlerin yerine getirilmesi ve sadece bir gün değil hayatın her alanında yanlarında olduğumuzu hissetmeleri gerekir, dedi. 
BELEDİYELER ÖNCÜ OLMALIDIRLAR
 BBP’ li Aydın;  Engelli hakları konusunda Belediyelere büyük iş düştüğünü, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak yeni projeler üretmesi gerektiğini söyledi. Engelli kişiler ile alakalı olarak yapacakları çalışmaları, mutlaka engelli dernekleri ile ortaklaşa hareket etmeleri gerekir. Yaptığımız tespitlerde, eksik veya yetersiz gördüğümüz önemli konulardan biride, engelli bireyleri olan ailelerin çocuklarını teslim edecek yer sorunu. Sağlık ya da günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı olacak engelli bakım merkezlerin oluşturulması büyük kolaylık sağlayacaktır. 
Bu vesile ile Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Engelliler Gününü tebrik ederek, “Özürlü kavramının kusurlu/defolu anlamına geldiğini, bu kavramdan engeli vatandaşlarımız ve aileleri rahatsız oluyor” diyerek, TBMM sine önerge verip, Özürlü yerine Engelli kavramını kullanmamızı sağlayan Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu minnetle rahmetle anıyorum.

(Kadir Umut PEHLİVAN)

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19