SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Gazze katliamına karşı tek yürek oldu

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BKGP) üyeleri, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü"nde İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto için yürüyüş yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2023 17:05
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2023 17:05
Kaynak: İHA
Bursa Gazze katliamına karşı tek yürek oldu

Ulu Cami önünde toplanan yüzlerce kişi, ellerindeki dövizlerle İnönü Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi güzergahını takip ederek 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na kadar slogan atarak yürüdü. Grup adına açıklama yapan Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BKGP) İcra Heyeti Başkanı Murat Eryağan, Gazze’de 7 Ekim’den bu yana yaşanan soykırımda 17 binden fazla kişinin şehit edildiğini ve söyledi.

Eryağan, 10 Aralık'ı Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ilan edilen "Dünya İnsan Hakları Günü" olduğunu hatırlatarak, "Bir millet BM'nin gözünün önünde yok edilirken birileri yüzleri kızarmadan, utanmadan insan hakları açıklamaları yapacaklar. Gazze'nin üzerine ölüm yağıyor. Sığınılacak hiçbir yer kalmadı. Gazze yok oluyor. Gazze ölüyor. Gazze'de ölen sadece masum siviller değil Gazze'de insanlık ölüyor." dedi.

Murat Eryağan yaptığı konuşmasının devamında, “Hepimizin malumu olduğu üzere Gazze’de 7 Ekim’den bu yana korkunç bir soykırım yaşanıyor. Siyonist işgal rejiminin tetikçiliğini yaptığı, ABD’nin silahları tedarik ettiği, İngiltere, Fransa, Almanya’nın arka çıktığı, bütün dünyanın gözü önünde yüzyılın soykırımı gerçekleştiriliyor. Gazze kelimenin tam anlamıyla kan denizinde boğuluyor.Bugüne kadar 17 binden fazla kardeşimiz şehit edildi.Binlercesi enkaz altında. 7 binden fazla bebek, çocuk öldürüldü. 4 binden fazla kadın şehit edildi. 45 binden fazla yaralımız var.250 bine yakın bina,  yüzlerce cami, onlarca okul, hastane yerle bir edildi. BM’nin kontrolündeki binalar bile, oraya sığınmış insanlarla birlikte yok ediliyor” ifadelerini kullandı.

10 Aralık tarihinin, BM tarafından ilan edilen ‘Dünya insan hakları günü’ olduğunu hatırlatan Murat Eryağan, açıklamasında şunları söyledi:

 “Bir millet BM’nin gözünün önünde yok edilirken, birileri yüzleri kızarmadan, utanmadan insan hakları açıklamaları yapacaklar. Gazze’nin üzerine ölüm yağıyor. Sığınılacak hiçbir yer kalmadı.

ABD’nin verdiği dünyanın en yıkıcı silahlarıyla bebekler çocuklar kadınlar öldürülüyor. Ortada savaş suçu işleyen bir katil sürüsü var ve kimsenin sesi çıkmıyor. Katliamın ve savaş suçlarının üstünü örtmek için sosyal medyada karartma uyguluyorlar. Gazze’ye, sadece Amerika’nın verdiği fosfor bombaları atılmıyor Siyonist sermayenin tekelindeki medya organları tarafından Gazze’ye, yalan, iftira bombaları atılıyor. Gazze yok oluyor. Gazze ölüyor. Gazze’de ölen sadece masum siviller değil, Gazze’de insanlık ölüyor! Varsın BM uyusun, insanlık uyanıyor. Varsın İslam İşbirliği Teşkilatı, Arap Ligi sussun, insanlık haykırıyor. Varsın Ceza Mahkemesi, Lahey Adalet Divanı işini yapmasın, soykırım mahşeri vicdanda mahkûm ediliyor.  BM artık Dünya Barışını sağlamaktan uzaktır. Uluslararası toplum şeytani güç odaklarının oyuncağı olmuştur. Bugün dökülen kanların nedeni bu çarpıklık, vahşete dönüşen bu sahtekârlıktır. Çare artık doğrudan doğruya insanlıktır. Yeni bir dünya için insanlığın ayağa kalkma zamanı gelmiştir.”

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.