Bursa Teknik Üniversitesinde öğrenciler için "yerinde aşı uygulaması" başlatıldı

Bursa Teknik Üniversitesinde (BTÜ) 18 yaşından gün almış olmaları kaydıyla öğrencilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı hizmeti verilmeye başlandı.

Bursa Teknik Üniversitesinde öğrenciler için "yerinde aşı uygulaması" başlatıldı

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, BTÜ ile Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğünün organizasyonuyla, Mimar Sinan Yerleşkesi'nde aşılama çalışması yürütülüyor.

Öğrenciler, randevusuz olarak Sinovac veya Biontech aşılarından birini tercih edebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, yerinde aşı uygulamasından üniversite personelinin de yararlanabildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden Karademir, "Tedavi süreçlerindeki başarılı uygulamaların aşılama çalışmalarında da hızla sürdürülmesi bizlere umut veriyor. YÖK ve üniversiteler olarak bizler de yürüttüğümüz kampanyalar ile aşılamada üzerimize düşeni yerine getirmekteyiz. Ülkemizde yürütülen yerli aşı çalışmalarının da başarıyla sonuçlanması ile daha rahat günlere ulaşacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İlçe Sağlık Müdürü Ferhat Ekinci de uygulamaya ilgi gösteren öğrencilere teşekkür etti.

Aşı yaptıran Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Yusuf Kürekçi, "Koronavirüs aşısının üniversitemizde yapılacağı açıklamasını duyduktan sonra Mimar Sinan Yerleşkemize gelerek aşımı oldum. Randevu almadan, sıra beklemeden aşı olmak özellikle final sınavı sürecimizde bizim için avantaj oldu. Üniversitemize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Sueda Acar da kendilerine üniversitede aşı olma imkanı sağlayan yetkililere teşekkürlerini sundu.

Anadolu Ajansı ( AA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19