Bursalı doktordan büyük başarı

Bursalı diş hekimi Van YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Murat Tunca, Van'da bir ilke imza atarak, şeffaf plak uygulamasını hayata geçirdi.

Bursalı doktordan büyük başarı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde son yıllarda dünya genelinde popüler hale gelmeye başlayan diş teli tedavisine alternatif olarak ‘şeffaf plak’ tedavisine başlandı.
Van YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi girişimleriyle Van YYÜ Teknokent’te şeffaf plaklarla vatandaşın ortodontik tedavi görebilmesi ve bu konuda akademik çalışmalar yapılabilmesi için sürdürülen çalışmalar sonuçlandı. Çalışma sonucunda ortodontik tedavide son yıllarda dünya genelinde popüler hale gelmeye başlayan diş teli tedavisine alternatif olarak şeffaf plak tedavisi uygulanmaya başlandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Van YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Oto, korona virüs nedeniyle hasta başında daha kısa çalışma süresinin olacağı ve daha estetik uygulamaların yapılabileceği şeffaf plak tedavisinin fakültede başladığını belirtti. Uygulamanın Diş Hekimliği Fakültesinde başlanmasının mutluluk verdiğini ifade eden Dekan Prof. Dr. Oto, “Van YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Murat Tunca'nın emekleriyle hazırlanan projemizin uygulamaya geçirilmesinde destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Teknokent Genel Müdürümüz Bilgin Yazlık hocamıza fakültemiz adına teşekkür ederim. Emeklerinden dolayı Dr. Öğretim Üyesi Murat Tunca hocamıza da fakültemizde yeni ve kaliteli bir hizmet alanı oluşturduğu için teşekkürlerimi sunuyorum. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 18:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan ozmen
Ayhan ozmen - 2 yıl Önce

Murat hocami tebrik ediyorum.

Bahriye Yılmaz Kasapoğlu
Bahriye Yılmaz Kasapoğlu - 2 yıl Önce

Tebrik ediyorum doktor beyi .Kendisi ile çalışma şerefine nail olduğum için çok mutluyum .Daha nice başarılara imza atması temennisi ile

Selime ÖZTÜRK
Selime ÖZTÜRK - 2 yıl Önce

tebrik ederim başarılarının devamını dilerim seninle gurur duyoruz

SIRADAKİ HABER

banner19