‘Bursa’nın Ufak Tefek Taşları’ kliple buluştu

Hayırsever iş adamı Sabahattin Gazioğlu tarafından yaptırılan ve kısa sürede bir çok alanda başarılara imza atan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu, şimdi de Bursa’nın tanıtımına katkı amacıyla hazırlanan klip ile gündemde.

Bursa’nın tanıtımı amacıyla okulun müzik öğretmenlerinden Derya Büke tarafından hazırlanan "Bursa İçin Söyle" projesi kapsamında, okulun korosu tarafından Bursa’nın Ufak Tefek Taşları Türküsü seslendirildi. Türkünün müziği Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından icra edildi. 

Bursa’nın tanıtımı için bu sosyal sorumluluk projesine imza atan paydaşlar sayesinde ortaya güzel bir eser konuldu. Türkünün klip çekimleri; tarihi surlar, Hacivat - Karagöz Anıtı, Irgandı Köprüsü, Tophane, Gökdere ve okulun bazı bölümlerinde yapıldı. Klipte, Hüdavendigar Parkı, Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Gölyazı, Keles, Gököz Göleti, Uludağ, Timsah Arena, Ulucami, Emirsultan Cami, Eşkel, İznik Gölü, Teleferik ve kaplıca görüntülerine de yer verildi.

Güzel bir proje oldu

"Bursa İçin Söyle" projesini yapmayı planladıklarında, ’herhangi bir maddi kaynak olmadan yapabilir miyiz?’ Diye düşündüklerini belirten proje sorumlusu ve müzik öğretmeni Derya Büke, "Müdürümüz Ramazan Yürük, bu konuda bizi çok destekledi. Yine müzik öğretmeni olan Eşim Burhan Büke ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki öğretmen arkadaşlarımız bu proje büyük emek verdiler. Ortaya çok güzel bir proje çıktı, herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu olarak hep başarılı işlerle anılmak için çalıştıklarını belirten okul müdürü Ramazan Yürük, "Bu projede yer alan öğrencilerimiz ile öğretmenlerimize ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Okul olarak, bu çalışmayla yine özel bir çalışmaya imza attık" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19