Cumhurbaşkanına hakarete AK Parti’den suç duyurusu

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden spiker Sedef Kabaş ile programa katılan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Bursa İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hakaret içeren açıklamalarından dolayı spiker Sedef Kabaş hakkında Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 14 Ocak tarihinde özel bir TV kanalında Uğur Dündar’ın moderatörlüğünde ve CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve spiker Sedef Kabaş’ın katılımları ile düzenlenen programda Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretleri ve konukların hakaretlere sessiz kalmaları nedeniyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.


“SİSTEMATİK SALDIRI”
AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan suç duyurusunun ardından basın açıklaması yaptı. Açıklamaya, Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Refik Özen, Ahmet Kılıç, Atilla Ödünç, AK Parti Bursa İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’da katıldı. Gerçekleştirilen başvuruların ardından bir basın açıklaması düzenleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, “CHP’nin adeta yayın organı haline gelen Tele1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir. 14 Ocak’ta, Uğur Dündar'ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır” dedi.


“TÜRKİYE’NİN BAŞARISINI HAZMEDEMEYENLER VAR”
Türkiye’nin son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam ettiğine işaret eden Başkan Gürkan, “Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir. Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen “hazımsız güruh” sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir” şeklinde konuştu.


“SEVİYESİ DÜŞÜK MUHALEFET ANLAYIŞI!
Türkiye’nin bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kaldığını ifade eden Gürkan, “Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sn. Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir” dedi.


SÖYLEYECEK SÖZÜ OLMAYANLAR HAKARETE BAŞVURUYOR
Sözde gazeteci Sedef Kabaş’ın Basın ilke ve ahlakına saygı duymadan, yalnızca AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kin ve nefret kusmayı kendisine görev edindiğini belirten Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz. “Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir akl-ı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”


(Bülten)

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19