Gençlerden Kılıçdaroğlu’na YKS davası

Bursa’da geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen YKS sınavında bilgilerini sınayan bir grup genç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Katarlı gençlerin sınavsız Türkiye’de üniversiteye alınacağına dair açıklamaları nedeniyle dava açtı. Kübra Nur Güner ile hafta sonu YKS sınavına giren bir grup arkadaşı, Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ile ‘motivasyonlarını düşürdüğü gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.

Bursa’da bir grup genç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 1 TL’lik sembolik tazminat davası için başvuruda bulundu. Adliye binası önünde toplanarak bir de basın açıklaması yapan gençler adına konuşan 18 yaşındaki öğrenci Kübranur Güner, Türkiye’nin yarınları ve Yeni Türkiye’nin teminatı olan gençlerin geleceklerini belirleyen büyük sınav öncesinde ortaya atılan iddialarla morallerinin bozulduğunu belirtti.  


“MOTİVASYONUMUZ ALT ÜST OLDU”


Güner, “25 Haziran Cuma günü, yani üniversite sınavından 1 gün önce öğlen saatlerinde ortaya atılan bir yalan haber tüm motivasyonumuzu altüst etmiş ve sınava girecek 2 milyon 607 bin 903 öğrenci arkadaşımızı ve milyonları bulan ailelerini olumsuz şekilde etkilemiştir. CHP Genel Başkanı her zaman olduğu gibi hiçbir teyide ihtiyaç duymadan sorumsuzca davranarak yalan söylemiş ve yalanın yayılmasında aktör olmuştur. Biz buna artık şaşırmıyoruz. Ama gençlere söylenen bu yalandan günlerdir çok rahatsızız Sayın Kılıçdaroğlu. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin bu kadar bariz bir yalanın taşıyıcısı olmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala ucuz siyasetlerine malzeme etmesini asla unutmayacağız” dedi.


“BASIN KURULUŞLARI ÖZÜR DİLEDİ”


Ortaya atılan iddialar ve yayılan haberlerin gençlerin sınav öncesinde kafalarını karıştırdığını vurgulayan Güner,  “27 saat boyunca devam ettirdikleri yalan haberlerini sınav saatinin son bulmasıyla birlikte düzeltmiş ve haberin gerçeğini paylaşmışlardır. Fakat iş işten geçmiştir. Bir yıl boyunca hazırlanmış olduğumuz sınavın ilk oturumu bu yalan haberin etkisi altında sonlanmıştır. Mağduriyetimiz ortadadır. Türkiye’nin ana muhalefet partisi genel başkanının, gireceğimiz en önemli sınavlardan biri öncesinde, bu basit yalana sarılması en hafif tabirle sorumsuzluktur. Yalanı yayan ve bizlere ulaşmasına sebebiyet veren basın kuruluşları servis ettikleri yalan haberden dolayı ufak bir mahcubiyet hissetmiş olacak ki haberi geri çekip kamuoyundan özür dilemiştir” ifadelerini kullandı.


“OLUŞTURULAN ALGI KÖTÜ NİYETLİ”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya üzerinden başlattığı “Katarlı gençler sınavsız Türkiye’de okuyacak” algısının belli odaklarca sosyal medyada yayıldığını ifade eden Kübranur Güner,  “Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kadar bariz bir yalana inanması ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız.  Gençlerin ‘Özür dile’ çağrısını ciddiye almayan Kılıçdaroğlu hala içinde bulunduğu yanlış tavırla hareket etmektedir. Hatasına karşılık özür dileme erdemini gösteremeyen bir insanın, bu ülkenin gençleri tarafından kabul görmeyeceğini açıkça beyan ediyoruz. Gençleri kirli siyasetlerine alet eden CHP yönetimi bizlere en önemli günümüzde büyük bir darbe vurarak gençlere verdiği gerçek değeri bir kez daha göstermiştir. Tüm bu sebeplerden dolayı Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminden 26 Haziran Cumartesi günü bir özür mesajı beklemiş ve sesimizi sosyal medya aracılığı ile kendisine duyurmak istemiştik” dedi. Kübranur Güner, ortaya atılan iddialar nedeniyle mağduriyet yaşayan gençlerin bir de Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ‘Trol’ olarak nitelendirilerek adeta suçlandığını ifade ederek şunları söyledi: “#ÖzürDileKılıçdaroğlu tag’ı ile Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşım ile sesimizi duyurduğumuzu düşünürken Sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklama ile biz gençleri “trol” olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Sayın Kılıçdaroğlu, trol dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size 1 TL’lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Sizin deyiminizle biz troller şimdi adliye binası önünden gür bir sesle sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz: Yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz!!!”

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19