SON DAKİKA
Hava Durumu

 “Kazanan Bursa oldu”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay oda seçimlerini değerlendirerek, “Üyelerimiz, isimlerin değil, kente değer katan projelerin etrafında bütünleşti. Bu demokrasi şöleninin kazananı Bursa oldu” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 02.10.2022 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.10.2022 22:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
 “Kazanan Bursa oldu”

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, gerçekleştirilen oda seçimlerine katılımın 12 bini aştığını belirterek, "Üyelerimiz, isimlerin değil, kente değer katan projelerin etrafında bütünleşti. Bu demokrasi şöleninin kazananı Bursa oldu." değerlendirmesinde bulundu. BTSO’nun ‘Meslek Komiteleri’ ve ‘Meclis Üyesi’ seçimleri tamamlandı. Oda üyeleri toplam 70 meslek komitesinde önümüzdeki 4 yıl için kendilerini temsil edecek isimleri belirledi. Seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Meslek komitesi seçimlerimizi, 133 yıllık köklü bir çınar olan Odamızın kültürüne ve geleneğine yakışır bir şekilde tamamladık. Toplamda 12 binden fazla üyemiz sandık başına gitti. 70 meslek komitemizin 50’sinden fazlasında tek liste oluştu. Üyelerimiz, isimlerin değil, kente değer katan projelerin etrafında bütünleşti. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı bugünkü seçkin konumuna taşıyan ve güçlü kılan temel unsur, birlik ve dayanışma içindeki hareket olgusudur.” ifadelerini kullandı.


BURSA’NIN YENİ VİZYONU
Küresel ekonomide önemli bir dönüşüm sürecinin yaşandığını, Bursa’nın da son yıllarda BTSO liderliğinde hayata geçirilen projelerle kabuk değiştirmeye başladığını belirten İbrahim Burkay, “Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olan BTSO, üretimden ticarete, istihdamdan ihracata kadar her alanda ve her üyeye dokunan projelerin merkezi haline geldi. Odamız, meslek komitelerimiz ve meclis üyelerimizle sektörlerinin sorunları için çözüm üreten bir hüviyet kazandı. Daha önce Oda ne iş yapar, diyen üyelerimizde, bugün, hangi projeye ne kadar katkı sağlayabilirim, anlayışı hâkim. Oda seçimlerimiz de üyelerimizin bu bakış açısıyla gerçekleşti.” dedi.


BTSO’DA TEMSİL KABİLİYETİ ARTTI
BTSO’nun meslek komitesi sayısının 63’ten 70’e, komite üyesi sayısının 330’dan 378’e, meclis üye sayısının da 134’ten 155’e yükseldiğini belirten Başkan Burkay, meclis ve komitelerin yüzde 35’inin yenilendiğini söyledi. Bursa iş dünyasının yeni dönemde BTSO çatısı altında artık çok daha güçlü bir şekilde temsil edileceğini vurgulayan İbrahim Burkay, çevre düzenlemesinden güvenlik tedbirlerine kadar Türkiye’nin tarihine geçen bir seçim şenliği yaşandığını dikkat çekerek, “Bizlerle birlikte ‘Kendine İnan Ülkene Güven’ anlayışıyla hareket eden tüm iş dünyası temsilcilerimizi kutluyorum. Odamız çatısı altında Bursa’mızın ve ülkemizin hedeflerine katkı sağlayacak olan tüm iş dünyası temsilcilerimiz için de yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

(Bülten)
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.