SON DAKİKA
Hava Durumu

Liseli Çevreci Öğrenciler Güneşin sıcağının altında Mahallelerini Temizlediler

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi’nden 30 gönüllü öğrenci ve öğretmen Çevre haftası ile ilgili ‘Çöp Toplama’ etkinliği düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 21:13
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 21:13
Kaynak: Bülten
Liseli Çevreci Öğrenciler Güneşin sıcağının altında Mahallelerini Temizlediler


Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve artık gelenekselleşen etkinlikte sokaklardan 30 çuvaldan fazla çöp topladılar. Geçmiş yıllarda bu etkinliği Gökdere ve Misi köyünde düzenlediklerini söyleyen Öğretmen Ahmet Günaydın, Mahalle Muhtarları ve gönüllü kadınların da katıldığı bir etkinlik de düzenlediklerini söyledi. Etkinliğin, Öğrencilerde çevre bilinci ve farkındalığı oluşturduğunu söyleyen Günaydın, bunun her yıl devam ettirileceğini söyledi.

Etkinliğe katılan 9. Sınıf Öğrencisi Ecem Keskin, Bu kadar fazla çöp bulabileceğini ummadığını, gördüğü çöp miktarının kendisini şaşırttığını söyledi.
Öğrencilerle birlikte etkinliğe katılan Öğretmen Özgür Yücel de, Nilüfer gibi bir muhitte sokaklarda bu kadar çok çöpün olmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını, Öğrencilerin, çok büyük bir şevkle çöp topladığını gördüğünü, bunun umut verici olduğunu söyledi.

Öğrencilerden Ece Kaptan, Bulduklarının kendisini şaşırttığını, en çok da sigara izmariti bulduğunu, Zeynep Sağıroğlu ise, geri dönüşebilir plastik çöp artıkları bulduklarını söyledi.

Bu etkinliklere her yıl katılan İngilizce Öğretmeni Semra Gökalp ise, Öğrencilerinin bu etkinliklerde olağanüstü bir gayretle çalıştıklarını görmenin, onu motive ettiğini, Çevre konusunda Öğrencilerinin farkındalığının geliştiğini görmenin kendisini mutlu ettiğini, bundan sonraki etkinliklere de katılacağını söyledi.

Etkinliğe katılan okul Rehber Öğretmeni Nilüfer Laçin, Bu etkinliklere katılmanın, Öğrencilerde ciddi bir farkındalık katkısının yanı sıra, işe yarar bir şey yapma hissinin çocuklarda psikolojik gelişim açısından çok önemli olduğunu, bu etkinliklere devam edileceğini söyledi.

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.