Meteoroloji'den Bursa için kar ve yağmur açıklaması!

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 17 derece ölçülüyor. Öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km)olarak eseceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinden sonra yağmur bekleniyor. Yarın Bursa genelinde yer yer yağmur beklentisi varken meteoroloji yetkilileri kentin yüksek kesimleri ve Uludağ'da kar yağışı görüleceğini ifade etti.

Meteoroloji'den Bursa için kar ve yağmur açıklaması!

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında. Hava parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu.

Öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km)olarak eseceği tahmin ediliyor.

Sıcaklık yarın 7 derece birden düşecek. Termometreler en yüksek 10'u gösterecek. Yağmur yarın yer yer etkili olacak. 

Uludağ'da ve kentin yüksek kesimlerindeyse yarın kar yağışı görülecek! 

Sıcaklık zirvede eksi iki dereceye kadar iniyor. 

Yağış çarşamba kenti terk edecek. Sıcaklık 13 derece olacak. Termometreler yükselmeye başlayacak.

Bursa'da perşembe 17, cuma ise 19 derecelik hava sıcaklıkları öngörüldü.

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun güney ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Muğla, Antalya ve Isparta çevreleri ile İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, Doğu Akdeniz ile kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzeyi ile gece saatlerinde bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km)olarak eseceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19