Nilüfer Çevikel: “Fuarlar, ihracat ivmesini hızlandırıyor

Bursa Textile Show Fuarı’na katılan 55 DOSABSİAD üyesi firma, yenilikçi tasarımlarıyla göz doldurdu. Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, geliri depremzedelere bağışlanacak fuarın tekstil sektörünün ihracatına ivme kazandıracağını söyledi.

Nilüfer Çevikel: “Fuarlar, ihracat ivmesini hızlandırıyor

Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere 70 ülkeden binin üzerinde nitelikli yabancı alıcının iş görüşmeleri gerçekleştirdiği Bursa Textile Show’da (DOSABSİAD) üyesi 55 firmanın stantlarını ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Son dönemde meydana gelen depremler nedeniyle ekonomik anlamda yeniden toparlanma yönünde önemli adımlar atılıyor. Ekonominin toparlanmasında ana itici güç, ihracattır. Dolayısıyla ihracat ivmesinin hızlanması için de uluslararası nitelikli fuarlar, hayati önem taşıyor. Geliri depremzedelere bağışlanacak bu fuar da gerek sektörün beğenisine sunulan tasarımlar ve gerekse nitelikli alıcı kitlesiyle ihracatçımızın elini güçlendirecektir.” diye konuştu.

“Pazarlama kabiliyeti yüksek ürünler önemli”

İhracat odaklı büyüme hedeflerini yakalama ve yeni pazarlara açılma noktasında fuarların stratejik önemde olduğunu da belirten Çevikel, “Firmalarımızın yabancı müşteri port föyünü genişletme ve ihracat faaliyetlerini çeşitlendirmesinin en etkili yolu fuarlardır. Bursa Textile Show Fuarı gibi organizasyonlarda pazarlama kabiliyeti yüksek inovatif ürünlerin sergilenmesi önem taşıyor. Bu anlamda yabancı alım heyetlerinin fuara gösterdikleri yoğun ilgi, küresel pazarlarda markalaşan Türk tekstil sektörümüzün başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Önümüzdeki dönemde tekstilcimizin ihracat artışını pekiştirerek yeni yatırımları tetikleyecektir.” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19