Arkadaşının kafasını kesti, 'Öldürme kastım yoktu' dedi

Bursa'da kendisini uyuşturucuya bulaştırdığını iddia ettiği arkadaşı Kadir Çevik'i 26 yerinden bıçaklayıp kafasını keserek öldüren

Arkadaşının kafasını kesti, 'Öldürme kastım yoktu' dedi

Bursa'da kendisini uyuşturucuya bulaştırdığını iddia ettiği arkadaşı Kadir Çevik'i 26 yerinden bıçaklayıp kafasını keserek öldüren sanık Davut Şahin hakim karşısına çıktı.


Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Çalı mevkiinde geçtiğimiz kasım ayında traktörüyle bölgeden geçen bir vatandaşın yerde yatan bir erkek cesedi fark edince polis ekiplerine haber verdi. Ekiplerin yaptığı incelemeden sonra Kadir Çevik'e ait olduğu belirlenen cesedin 26 yerinden bıçaklanarak kafasının kesildiği tespit edildi. Ceset yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edilirken incelenen güvenlik kameralarında şüphelinin Davut Şahin olduğu belirlendi. Gözaltına alınan Şahin'in yakalanmamak için arabasının döşemelerini yıkattığı ortaya çıktı. Şahin ilk ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti.Cinayet itirafının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Davut Şahin hakkında adam öldürme suçundan müebbet hapis talebiyle açılan dava Bursa 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Duruşmada savunma yapan Davut Şahin olaydan birkaç gün önce Kadir Çevik'le sürekli birlikte olduklarını, Kadir'in ailesiyle sıkıntı yaşadığı için psikolojik problemleri olduğunu ve bu yüzden sürekli uyuşturucu kullandığını iddia etti.


"Öldürme kastım yoktu"


Olayın yaşandığı gün Kadir Çevik'in uyuşturucu almak için birlikte İzmir'e gitmeyi teklif ettiğini ve ısrarcı olduğunu, kendisini de uyuşturucuya bulaştırdığı için Kadir'e kızdığını ileri sürerek  "Kadir ile çok yakın arkadaş değildi. Benim iş yerimi biliyordu. Bir gün geldi benden para istedi kayınpederine gitmek için paraya ihtiyacı varmış ben de 20 lira verdim. Daha sonra tekrar geldi istedi bu sefer param yoktu veremedim. Bu olaydan sonra 3 ay görüşmedik. 3 ay sonra Kadir'i gördüm, morali çok bozuktu ağlıyordu. Nesi olduğunu sordum eşiyle sorunları olduğunu ailesinin kendisini eve almadığını söyleyerek benim evimde kalmak istedi. Ben de evimde kalmasını istemedim ama yalnız da kalmaması için bana ait arabada birkaç gece birlikte sabahladık. Sonra bir iki defa Kumla'ya kız arkadaşının yanına gittik. Kız arkadaşı ile birlikte uyuşturucu içtiler bana da teklif ettiler ben içmedim.Sonra bir süre sonra benim arabamda da uyuşturucu içmeye başladı hatta bana senin arabanla İzmir'e gidelim uyuşturucu alalım burada satalım dedi. Ben başım belaya girer diye istemedim ama çok ısrar etti. Zaten kız arkadaşıyla da sorunları vardı ama bana kız arkadaşının da geleceğini söyledi. Kabul ettim yola çıkacaktık, kız arkadaşını aldık. Kız arkadaşı gelmek istemiyordu. Başımıza bela alacağız dedim dinlemedi. Sonra kız arkadaşlarını aradı beni bırakmazsanız gelip sizi vururlar dedi. Kadir korktu ve kızı bıraktık. Biz de Kadir'le dolaşmaya devam ettik. Kadir bir arkadaşı ile birlikte beni darp etmeye kalkıştı ama bir şey yapmadı. Sonra arkadaşı gitti biz kaldık. Olayın gerçekleştiği bölgede geziyorduk. Ona beni bulaştırdığı işler yüzünden kızgındım. Olaydan önce de bana uyuşturucunun etkisiyle kötü sözler sarf etti. Ben de aldım bıçağı o anın siniriyle saplamaya başladım. Daha sonra cesedini Çalı'ya attım. Elbiselerini çıkardım attım. Arabaya ve üzerine bulaşan kanı temizledim. Öldürme kastım yoktu ben isteyerek yapmadım" ifadelerini kullandı.

Kadir Çevik'in ailesi Şahin'in iddialarını kabul etmeyerek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Duruşma eksik hususların giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19