Bursalı arıcılar, 'Allah' lafzı yazılı bal peteğini Erdoğan'a hediye etti

Bursa'da arıcılıkla uğraşan bir vatandaş, arılarının bal yaparken işlediği petekte 'Allah' lafzı yazılı olduğunu fark etti. Bu özel

Bursalı arıcılar, 'Allah' lafzı yazılı bal peteğini Erdoğan'a hediye etti

Bursa'da arıcılıkla uğraşan bir vatandaş, arılarının bal yaparken işlediği petekte 'Allah' lafzı yazılı olduğunu fark etti. Bu özel petek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edildi. 


İnegöl ilçesinde 20 yıldır arıcılıkla uğraşan Şemsettin Kahyaoğlu, sağım yapmak için kovanı açtığında karşılaştığı manzarayla hayretler içerisinde kaldı. Kahyaoğlu, açtığı petekte arılar tarafından Allah lafzının yazıldığını gördü. Üzerinde Allahü tealanın isminin yazdığını görenler peteğin resmini çekmek için bir biriyle yarıştı. Üzerinde Allah yazılı petek dükkana alışveriş yapmak için gelen müşterilerin büyük ilgisini çekti. Bazı müşteriler peteği satın almak isterken, bazıları ise peteğin bol bol resmini çekti.  Şemsettin Kahyaoğlu, peteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'na hediye etti. AK Parti'nin grup toplantısına giden Kahyaoğlu, Erdoğan'la görüşme imkanı buldu. Balı kendisine veren Kahyaoğlu, "30 Ekim tarihinde milletvekilimiz Vildan hanım cumhurbaşkanımızdan randevu talep etti. Cumhurbaşkanımız sağolsun bizleri kırmadı. Dün grup toplantısı çıkışında meclis hasbahçesinde kendisine balımızı hediye ettik. Baktı, çokta hoşuna gitti. Biz de mutlu olduk. Daha önce kendisi böyle bir bal görmemiş" dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19