Karacabey'de yaz spor okulları heyecanı başlıyor

Spora ve sporcuya koşulsuz destek veren Karacabey Belediyesi, yaz spor okulları ile ilçe halkını sporla buluşturmaya devam ediyor. Kar

Karacabey'de yaz spor okulları heyecanı başlıyor
Spora ve sporcuya koşulsuz destek veren Karacabey Belediyesi, yaz spor okulları ile ilçe halkını sporla buluşturmaya devam ediyor.

Karacabey Belediyesi; Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde açtığı Yaz Spor Okulları ile yediden yetmişe sosyal aktivite imkânı sağlarken, bu yıl etkinliği 10 farklı dalda açarak, bu alanda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. 5 yılda 5 binden fazla gence çeşitli branşlarda kurs veren Yaz Spor Okulları; bu yıl futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, halk oyunları, kort tenisi, yüzme, güreş, pilates, karate olmak üzere 10 dalda faaliyet gösterecek olup, yoğun ilgi gören kurslardan yüzlerce kişinin faydalanması bekleniyor.

Açılış hazırlıkları tamamlandı

Karacabey’de bu yılki Yaz Spor Okulu kurslarının; Atatürk Spor Salonu, Karacabey Belediyesi Yüzme Havuzu ve Karacabey Belediyesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirileceği belirtildi. Yaz Spor Okulları açılış töreninin ise 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirileceği açıklandı.

Başkan Özkan’dan “spor kenti” vurgusu

Karacabey halkının geçmiş yıllarda olduğu gibi kurslara yine yoğun ilgi gösterdiği belirtilirken, Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklamada, büyük önem verdikleri sportif faaliyetler noktasında ilçe halkını sporla buluşturmaya devam ettiklerini kaydetti. Açılan kurslarda tamamen dolan branşların olduğunu da vurgulayan Başkan Özkan, bu kurslar sayesinde Karacabeylilerin yaz aylarını en güzel şekilde geçirebileceğini ifade ederek, sporla yaşayan bir kent olma hedefi doğrultusunda çalışmaların son sürat devam edeceğini söyledi. (Bülten)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19