Çağlar’ın adamına Milli Takım torpili

Bursa siyasetinde Recep Altepe’nin yol arkadaşı olan İsmail Hakkı Arslan, torunu için büyük bir skandala imza attı. Arslan, Cavit Çağlar’la ve siyasetle olan ilişkisini kullanarak Bursaspor U-14 takımında bile süre alamayan torunu Berat Sakarya’yı, TFF Genç Milli Takımlar Sorumlusu Mustafa Çağlar’ın torpili ile milli takıma aldırdı. 

Recep Altepe döneminin en tartışmalı isimlerinden biri olan Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İsmail Hakkı Arslan, yine bir skandalla gündemde. Bursaspor altyapısına el atarak torunu Berat Sakarya için hem kulübü hem de milli takımı kullanan Arslan’ın, kendi takımında bile süre alamayan torunu Berat Sakarya’yı Milli Takım kadrosuna aldırdı. Büyükşehir’de görev yaptığı dönemde eş, dost, hısım, akraba, arkadaş ne varsa belediyeye yerleştiren Arslan’ın, yetenek isteyen bir spor dalında torununa torpil yaptırması zihniyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

HOCA OYNATMADI İŞİNDEN OLDU

İsmail Hakkı Arslan,  torunu Berat Sakarya’yı önce Bursaspor Futbol Akademisi’ne gönderdi. O süreçte siyasi gücünü de kullanarak takımın bir çok ihtiyacını da sponsorlar aracılığıyla gideren Arslan, devamında torununun U-14 takımına alınmasını sağladı. Ancak torun Sakarya, takımda kadroya girecek başarıyı sağlayamadı. Yedek olarak soyunan torun, ligin ilk haftalarında sadece 10 dakika süre alabildi.  O dönem takımın hocası olan Fatih Şen, baskılara rağmen Arslan’ın torununu oynatmamakta ısrar etti ve formayı hak edenlere verdi. İsmail Hakkı Arslan’ın torununa torpil yapmayan Fatih Şen’in, ilk 5 maçta 4 galibiyet ve 1 beraberlik almasına rağmen görevine son verildi.

MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNE KATILDI

Arslan kararlıydı ve torununu futbolcu yapacaktı. Hem de Milli yapacaktı. Milli takım seçmeleri için Bursa’da yapılan ve 70-80 çocuğun katıldığı seçmelerdeki maçta 15 dakika sahada kalabilen torun, TFF Bursa Temsilcisi Sinan Bür’ün de desteğiyle Riva kampına çağrıldı. Riva’da yapılan seçmelerde de çok ilginç bir gelişme oldu. Torun Berat Sakarya rahatsız olduğu için maçın 3. dakikasında sahadan çıktı. Yani Milli takım hocalarının görüp değerlendireceği kadar süre alamadı.

MUSTAFA ÇAĞLAR DEVREDE

Ancak TFF Yönetiminde Genç Milli Takımlardan sorumlu asbaşkan olan Cavit Çağlar’ın oğlu Mustafa Çağlar, baba dostu İsmail Hakkı Arslan’ın torunu için devreye girdi. Genç Milli Takım hocası Tolunay Kafkas’a Berat Sakarya’nın takıma seçilmesi için ricada bulundu.  Tolunay Hoca ve diğer hocalar 3 dakika bile izleyemedikleri Berat Sakarya’yı binlerce çocuğun arasından seçip milli takım kadrosuna almıyor aslında. Liste her zaman olduğu gibi yine 44 kişi olarak hazırlanıyor. Arslan’ın torunun olmadığı görülünce bir müdahale daha geliyor ve torun bugüne kadar hiç görülmemiş bir şekilde 45. isim olarak Milli Takım’a seçiliyor.

ALTYAPI BİLE PİS SİYASETE MALZEME

Sezon boyunca 23 maçta 120 dakika civarında süre alan, hiç 11’de çıkmayan Arslan’ın torunu Berat Sakarya, milli takıma seçildikten sonra ilk maçta takımla ilk kez 11’de sahaya çıkarak 70 dakika süre alıyor. Bunca torpilden sonra bir anlamda hocası tarafından ödüllendiriliyor. Yeteneği ve becerisi kendi takımına bile yetmeyen ve bu nedenle kadroya alınmayan torun, Çağlar’ın adamı olan ve Recep Altepe ile Bursa siyasetinde kendine zemin bulan dedesi İsmail Hakkı Arslan sayesinde binlerce gencin hayal ettiği milli takıma girdiği gibi Bursaspor altyapısında da oynaması gereken çocuğun formasını alıyor.

 

İlginizi Çekebilir

Bursaray’a yıldırım düştü!

Bursaray Sırameşeler İstasyonu’ndaki kataner hattına yıldırım düşmesi sonucu yaşanan elektrik kesintisi ve iletim hatlarının zarar ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir