Tahsin Tam’dan eleştirilere sert yanıt: “Eleştirenler daha iyisini yapsın alkışlayalım”

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, Afyon kampında değerlendirmelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın takıma yönelik katkısı için yaptığı söylemleri eleştirenlere sert çıkan Tam, “ Bu şehrin en büyük sıkıntısı kimseyi beğenmemesi. Eleştirenler daha iyisini yapsın alkışlayalım” dedi.

Tahsin Tam’dan eleştirilere sert yanıt: “Eleştirenler daha iyisini yapsın alkışlayalım”

Yeşil Beyazlıların teknik patronu Tahsin Tam, Afyon kampında soruları yanıtladı. Suudi Arabistan takımıyla iyi bir hazırlık maçı oynadıklarını kaydeden Tam, “Çocukların ciddi bir hazırlık maçındaki performansını merak ediyorduk. Beklentileri karşıladılar. Ancak ayakların yere basması lazım. Bir kişiyi ön plana çıkarmak istemiyoruz. Bunun sıkıntılarını geçmişte yaşadık. Oyuncular birbirini yeni tanıyor. Takımımız farklı yaş gruplarından oluşuyor. Altyapıda güçlü çocuklara sahibiz. Kişiselleştirmeye karşıyız. Takım oyunu oynuyoruz. Olağanüstü yeteneklerin kaybolduğuna şahit olduk. Gelişmeye açığız. Özgüven kazanıyorlar” açıklamasında bulundu.
“DÖRDÜNCÜ MAÇ ETİMESGUT’LA”
Taktik çalışmalara yeni başladıklarını vurgulayan Tam, “Oyuncular iyi cevap veriyor, futbolda saliseler içinde değişiklikler oluyor. Oyun sistemimizde agresif ve kazanma arzusu var. Duygularımızı kontrol etmeliyiz. Aşırı yükleme yaptığımız bir antrenman sonrası oyuncular sahaya çıktı. Sisteme bağlılık önemli” diye konuştu. 3’ncü maçın bu akşam belli olacağını vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Tarihlerde sıkıntı yaşıyoruz. Dördüncü maç ise yüzde 80 Etimesgut Belediye ile olacak” dedi.
“BU ŞEHRİN EN BÜYÜK SIKINTISI KİMSENİN KİMSEYİ BEĞENMEMESİ” 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın takıma yönelik verdiği destekle ilgili açıklamalarının eleştirilmesini de değerlendiren Tahsin Tam, “Bu şehrin en büyük sıkıntısını kimsenin kimseyi beğenmemesi. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın çok ciddi bir desteği var. Çekememezlik biter inşallah, Bursaspor markası şehrin en değerli markası, kişisel egoların söz konusu olmaması lazım. Bursaspor’u sevenlerin egolarından sıyrılıp Bursaspor’a değer vermesi gerekiyor. Eleştirenler daha fazlasını yapsınlar biz de alkışlayalım” dedi.

(Kadir Umut PEHLİVAN)

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19