Hafta sonu sıcaklıklar yeniden artacak

Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, hafta sonunda ise tekrar artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.

Hafta sonu sıcaklıklar yeniden artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının bugün ve yarın Marmara, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece altında seyretmesi bekleniyor.

Bugün genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Ege, (Hatay hariç) Akdeniz, (Ankara ve Çankırı hariç) İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (2500m üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Ordu, Amasya ve Tokat çevreleri ile Samsun'un doğu, Adana ve Osmaniye'nin kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hafta sonu hava ısınacak

22 Mayıs 2022 Pazar gününden itibaren sıcaklıkların artarak tekrar mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu sıcaklık değerlerinin, Ankara'da 24-26, İstanbul'da 22-24, Samsun'da 20-22, Antalya'da 22-26, İzmir'de, 27-28, Adana'da 28-31, Diyarbakır'da 27-30, Erzurum'da 19-22 derece civarı olması bekleniyor.

Anadolu Ajansı ( AA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19