ABD’li yetkili Türkiye’yi tehdit etti

ABD-Türkiye arasındaki iplerin gerilmesine neden olan papaz Andrew Brunson hakkında konuşan ABD’li bir yetkili, eğer Brunson’ın serbest bırakılmaması halinde Türkiye’ye daha fazla yaptırım uygulanacağını söyledi.

Andrew Brunson ile ilgili Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’la Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın özel olarak görüşmesinin ardından isminin açıklanmasını istemen bir Beyaz Saray yetkilisi Türkiye’yi açıkça tehdit etti. ABD’li yetkili, papaz Andrew Brunson davasında şimdiye kadar hiçbir ilerleme kaydedilemediğinin altını çizerek, “ABD, bu konuda son derece kararlı. Başkan Trump, Brunson’ı eve getirme konusunda yüzde 100 kararlı ve önümüzdeki birkaç gün ya da birkaç hafta içinde eylem görmezsek, daha fazla önlem alınabilir” dedi. Bu eylemlerin ekonomik yaptırımlar şeklinde olacağını belirten yetkili, “Sonuç gelmese, baskı devam edecek” dedi. (Haber Merkez)

İlginizi Çekebilir

“Kıbrıs’ı genç kuşağa unutturmayalım” 

Kıbrıs Barış Harekatı’nın tanıklarından olan, Kıbrıs’taki Türklere yönelik Muratağa, Sandallar ve Atlılar katliamlarını dünyaya duyuran ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir