İsrail Mescid-i Aksa’ya saldırdı!

İsrail polisi, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya saldırdı. 

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’nın içerisinde bulunan kutsal mekanın korumalarına ve cemaate saldırdığı bildirildi. Harem-i Şerif’in avlusuna giren İsrail polisi Aksa’nın korumalarının yanı sıra avluya girmelerine tepki gösteren cemaati tartakladı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, İsrail polisinin Aksa’nın avlusundaki bazı Filistinlileri gözaltına aldığı görülüyor. Gözaltılara tepki gösteren cemaat tekbirler eşliğinde İsrail polisini protesto etti.

260 fanatik Yahudi’den Mescid-i Aksa’ya baskın

Bir taraftan İsrail polisinin diğer taraftan da fanatik Yahudilerin baskınına uğrayan Mescid-i Aksa’da oldukça gergin bir gün yaşanıyor. Ürdün Vakıflar ve İslami İşler Bakanlığı’na bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Sözcüsü Firas Dibs yaptığı yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın güneybatı bölgesindeki Fas (El-Meğaribe) Kapısı’ndan giren 260 fanatik Yahudi’nin Harem-i Şerif’e baskın düzenlediğini belirtti. Çarşamba günü başlayacak olan Yahudilerin en kutsal günü Yom Kippur (Kefaret günü) ve ardından bir hafta sürecek olan Sukot Bayramı (Çardaklar Bayramı) münasebetiyle fanatik Yahudiler, sık sık “Tapınak Tepesi” olarak isimlendirdikleri Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın çağrıları yapıyor. (AA)

 

İlginizi Çekebilir

“Kudüs’te yeni oldubittileri reddediyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kudüs’te yeni oldubittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya’da İşbirliği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir