Son Haberler

Cumhurbaşkanı net konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda muvazzaf subay adaylarının mezuniyet töreninde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalından öne çıkanlar şöyle;
“KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Bugün, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulumuzun ilk mezunlarını veriyoruz. Bu şerefli kurumu kirleten darbecilerin tamamı tasfiye edildi. Biz önce eski sistemi tümüyle tasfiye ettik, tek çatı altında birleştirdik. Asli görevi olan subay yetiştirme odaklı olarak yeniden yapılandırarak eğitim öğretim faaliyetine başladık.Tek bir gayesi vardır. O da, TSK’ya en iyi, en donanımlı subayları yetiştirmektir. Harp Okullarımıza bunu dışında misyon biçmeye kalkanlara kesinlikle izin vermeyeceğiz. Biz aynı tecrübeleri tekrar tekrar yaşama yanlışına düşemeyiz. Tamamen yerli, milli bir yapıyı buralara hakim kıldığımıza inanıyorum.

“DESTEK VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİM”
Mili Savunma Üniversitemizin yeni yapıları ile sürekli güçlendirilmesi ve ileriye doğru gitmesi için kendilerine her türlü desteği veriyorum ve vermeyi de sürdüreceğim.

“TAMAMEN MİLLİ BİR YAPIYI BURALARA HAKİM KILDIĞIMIZA İNANIYORUM”
Diğer harp okulları gibi Kara Harp Okulumuz da milletimizin evlatlarının tamamına kapıları açık olacak şekilde öğrenci kabulü yapıyor. Hiçbir ideolojinin, hiçbir kesimin, hiçbir marjinal zihniyetin okullarımızı ele geçirmesine imkan vermeyecek; tamamen yerli, tamamen milli bir yapıyı buralara hakim kıldığımıza inanıyorum.

“BU ORDU TÜRK MİLLETİNİN ORDUSUDUR!”
Tıpkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm milletimizin ortak değeri olması gibi ordumuz da hepimizindir. Önümüzdeki yıl Harp Okullarımıza yapılan müracaat sayısının doğrusu ben katlanarak artacağına inanıyorum. Çünkü bu ordu, darbecilerin, cuntacıların, vesayetçilerin ordusu değildir. Bu ordu, FETÖ’cülerin ordusu hiç değildir. Bu ordu, şu veya bu yabancı kurumun ordusu hiç değildir. Bu ordu sadece ve sadece Türkiye’nin ordusudur, Türk milletinin ordusudur.
“DÜNYANIN EN GÜÇLÜ BİRKAÇ ORDUSUNDAN BİRİNE SAHİBİZ”
Ordumuzun içine sızmış darbeci hainlerle mücadele etmek başkadır, askerlerimizi rencide edecek davranışlara girmek başkadır. Türkiye operasyonel tecrübe bakımından dünyanın en güçlü birkaç ordusundan birine sahiptir.
ERDOĞAN’DAN SERT ELEŞTİRİ
Üyesi olduğumuz uluslararası kurumların iyi gün dostu olduklarını gördük.

İlginizi Çekebilir

Bakan Çavuşoğlu’ndan Erbil’deki saldırıya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Erbil’deki saldırıyla ilgili Bağdat ve Erbil ile temas halinde olduklarını gerekirse heyet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir