Amanoslar'da eski HDP'li vekilin terörist oğlu yakalandı...

İçişleri Bakanlığı Hatay Amanoslar'da düzenlenen operasyonda, firari eski HDP milletvekili Demir Çelik'in 'gri kategori'de aranan oğlunun sağ yakalandığını açıkladı.

Amanoslar'da eski HDP'li vekilin terörist oğlu yakalandı...

Sağ olarak ele geçirilen terörist, halen yurt dışında kaçak olan BDP eski Genel Başkanı, 24. Dönem  HDP Muş Milletvekili  Demir Çelik’in “gri” kategoride aranan oğlu  Savaş kod adlı Yoldaş Selim Çelik olduğu ortaya çıktı

Hatay Amanoslar’da bölgede keşif ve gözetleme icra eden güvenlik korucularının operasyonu neticesinde, 1 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi. 

HDP'Lİ İSMİN OĞLU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sağ olarak ele geçirilen teröristin;  bir dönem Varto Belediye Başkanlığı, 2008- 2010 yıllarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanlığı ile 24. Dönem  HDP Muş Milletvekilliği görevlerini yürüten ve halen yurt dışında kaçak olan Demir Çelik’in oğlu,   terörden arananlarda gri kategoride yer alan Savaş kod adlı Yoldaş Selim Çelik olduğu ortaya çıktı.  

Yakalanan terörist  Savaş kod adlı Yoldaş Selim Çelik ile birlikte 2 uzun namlulu silah, 1 tabanca ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19