Bakan Koca'dan sözleşmeli doktor açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanan Beyaz Reform'un detaylarını paylaştı.

Bakan Koca'dan sözleşmeli doktor açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanan Beyaz Reform'un detaylarını paylaştı. Bakan Koca, "Önümüzdeki günlerde, ilçelerimizden başlayarak, sözleşmeli kadro yaygınlaştırılacak. Yeni uygulamada sözleşmeli doktorlar daha yüksek özlük haklarına sahip olacak." dedi.

Aylardır üzerinde çalışılan sağlıkçılara yönelik çalışmada sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemeler paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "beyaz reform" olarak nitelendiği Ek Ödeme Yönetmeliği hakkında paylaşımlarına devam ediyor.

"SUNULAN EN KÜÇÜK HİZMETİN KARŞILIĞI OLACAK"

Koca daha önce, "Performansa göre Ek Ödeme Yönetmeliği"nin yürürlükten kaldırıldığını belirterek ödül ve teşvik esaslı yeni bir modele geçildiğini vurguladı. Yönetmeliğin içeriğine ilişkin ise Koca, "Mahsuplaşma uygulamada tamamen kaldırılmıştır. Ne sabit ödemede ne de taban ödemede mahsuplaşma olmayacak. Hastanelerde bireysel iş yüküne bağlı teşvik ödemesi yapılacak. Sunulan en küçük hizmetin karşılığı olacak. Bir tek girişim bile, sağlık çalışanının teşvik ödemesine yansıyacak." ifadelerini kullanmıştı.

Koca, döner sermayede taban ödemesi ile yeni bir sabit ek ödeme oluşturulduğunu ve 15 Ağustos'tan itibaren ödenecek olan taban ödemesinin, eylül ayı itibarıyla maaşla birlikte bordroda yer alacağını belirterek "Taban ek ödemesi, yıllık izinde 12 gün için ve hastalık sebebiyle raporlu olma durumunda da geçerli olacak, kesilmeyecek." ifadelerine yer vermişti

GERÇEK HAYATTA HESABI KESİLDİ

Koca bugün yaptığı paylaşımda "Mahsuplaşmanın kanunda lafzı olsa da gerçek hayatta hesabı kesildi." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19