Dünyada gündem Mesut Özil

Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi sonras

Dünyada gündem Mesut Özil


Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi sonrası Almanya'da ırkçılık ve saygısızlığa maruz kaldığını savunarak, milli takım kariyerini noktaladı! Mesut'un bu kararı dünya basınında yer aldı. İşte yazılanlar:
Mesut Özil, Dünya Kupası şampiyonluğu da yaşadığı Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararı aldığını açıkladı. Mesut Özil, kararını açıklarken "Kazanırken Alman kaybederken göçmenim" sözlerini kullandı. Mesut Özil, politik bir propagandaya alet edildiğini ve ırkçılık hissettiğini dile getirdi, “Türk kökenime saygı göstermemeleri bardağı taşırdı” dedi. Öte yandan Özil, "Benim için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirmek, siyaset ve seçimlerle alakalı değil, ailemin mensubu olduğu ülkenin en yüce makamına duyduğum saygının gereğidir" ifadelerini kullandı.

ALMANYA'YI İKİYE BÖLDÜ 


Mesut Özil'in Almanya Milli Futbol Takımı'nı bıraktığını açıklaması Alman basınında geniş yer buldu. Almanya basınından bazı medya kuruluşları Mesut Özil´in milli takımı bırakmasını haklı bulurken, bazı kurumlar bu durumu eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çekilen fotoğraf sonrası Mesut Özil'i hedef tahtasına oturtarak adeta linç kampanyası başlatan Bild gazetesi ''Özil'in istifa feryadı ve Almanya ile şaşkın hesaplaşması'' başlığını kullandı. Bild gazetesi, Mesut Özil'in yaptığı açıklamaları hazırladığı analiz haberle çürütmeye çalıştı.

DÜNYA BASINI ŞU ŞEKİLDE YER VERDİ

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19