İDO seferleri iptal!

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji biriminden yapılan açıklamada, "Marmara bölgesinde Salı sabahına kadar sürecek kuvv

İDO seferleri iptal!
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji biriminden yapılan açıklamada, "Marmara bölgesinde Salı sabahına kadar sürecek kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor" denildi.

 

Açıklamasının sonrasında ise İDO, bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Yağışların; İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği ve rüzgarın Poyraz ve Karayel yönlerinden kuvvetlice, yağış anında hamle yaparak fırtına şeklinde esmesi, hızının saatte yer yer 30 ila 70 km saate ulaşmasının öngürüldüğü duyuruldu. Açıklamada, yağışla birlikte yıldırım, şimşek, dolu, ve hortum oluşma ihtimalinin yüksek olduğu vurgulandı. Yağışların saat 16.00-17.00 ' dan itibaren etkili olmasının beklendiği de açıklandı. Meteoroloji'den yapılan uyarı doğrultusunda AKOM'un alarma geçerek tüm birim yetkililerini toplandığı, Anaarterler ve yollarda mazgal temizleme, kanal açma çalışmaları yapıldığı, yaprak ve poşetlerden tıkanan yağmur suyu kanallarının temizlendiği belirtildi. Muhtemel su baskını olabilecek alt geçit ve yollarda tedbirler alındığı da açıklamada yer aldı.

Açıklamanın sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, Park Bahçeler, Atık Yönetimi Müdürlü ekiplerinin 2.150 personel, 1.020 araçla olumsuzluklara karşı hazır bekletildiği bilgisi de verildi.

İDO'dan sefer iptalleri

İDO'dan yapılan açıklamaya göre bazı feribot ve dış hat deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiği bildirdildi. İptal edilen seferler şunlar:

19:10 Bostanci - Yenikapi - Çinarcik - Esenköy Deniz Otobüsü

19:10 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü

19:15 Bursa-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü

19:45 Bostanci - Yenikapi - Çinarcik Deniz Otobüsü

21:00 Çinarcik - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü

21:25 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü

21:30 Çinarcik - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü

21:40 Esenköy - Çinarcik - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19