Kalın: 'Havalimanı takviminde bir değişiklik yok'

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, yeni havalimanının takviminde bir deği

Kalın: 'Havalimanı takviminde bir değişiklik yok'

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, yeni havalimanının takviminde bir değişiklik olmadığını ve 29 Ekim'de açılışının yapılacağını kaydetti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yapıyor.

HAVALİMANI TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK YOK


İbrahim Kalın, yeni havalimanının yüzde 97'sinin tamamlandığını ve 29 Ekim'de açılışının yapılacağını kaydetti.

İDLİB MUTABAKATI


Kalın, "Detaylar üzerinde çalışmalar devam ediyor. Çekilme ile ilgili takvim ilerliyor. Detaylar Rus yetkililerle müzakere ediliyor." diye konuştu. Filistin meselesini tekrar gündeme getirdi Cumhurbaşkanımız. Anamuhalefet liderinin Filistin konusunda bir laf etti mi şeklinde söylemesine tanık olduk. Kendilerine yanlış bilgi verilmiş. Tavsiyemiz o konuşmayı baştan sona dinlemeleri. " diye konuştu.

 ERDOĞAN'IN ALMANYA ZİYARETİ


Kalın, "Pozitif gündemi öne çıkaran bir ziyaret oldu.  Ziyaretin başarısız olduğu tarzı haberler taraf tutumlardır. Caminin açılışında yaptığı konuşmaya atıfta bulunmak istiyorum. O konuşmayı dünyada kaç lider yapabilir emin değilim. Dini cemaatlerin mensup insanların Avrupa'da ve dünyanın başka bir yerinde barış içerisinde yaşamalarını sağlayacak bir formül önerdi. Yeni bir sayfanın açılmış olacağını umut ediyorum." dedi.

Kalın sözlerini şöyle sürdürdü:

DÖRTLÜ ZİRVE


"Bu ayın içerisinde ya da Kasım ayının başında bu toplantıyı yapacağız. Gündem Suriye olacak. Amacımız dörtlü zirveden bölgeye katkı sağlayacak somut şeyleri elde etmek. Sizleri de bilgilendireceğiz. (HT)

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19