"Kanser hastalığı tedavileri ücretsiz sürecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Şubat Kanser Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Kanserin erken teşhis ve tedavisi hayat kurtarır. Türkiye, tüm kanser hastalığı tedavi hizmetlerini vatandaşlarına ücretsiz sağlamaya devam edecektir" dedi.

"Kanser hastalığı tedavileri ücretsiz sürecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Şubat Kanser Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

"Türkiye, kanser hastalığı tedavi hizmetlerini ücretsiz sağlamaya devam edecektir"

2004 yılından bu yana kanserle mücadelede yaptıklarını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"2004 yılında 11 Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ile başladığımız bu mücadeleye bugün her ilde en az bir adet olmak üzere 331 merkez ile devam ediyoruz. 42 mobil kanser tarama aracı ile de kırsal bölgelerdeki vatandaşlarımıza ulaşıyoruz.

2020 yılında 3,5 milyon, 2021’de 4,5 milyon kanser taraması yaptık. Kanser Randevu Sistemi’ni devreye alarak tarama hizmetlerini etkin hale getirdik. Türkiye, tüm kanser hastalığı tedavi hizmetlerini vatandaşlarına ücretsiz sağlamaya devam edecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser tedavisi gören herkese şifalar diledi:

"4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle, zor ve uzun bir tedavi gerektiren bu hastalıkla mücadele eden tüm kardeşlerime Allah'tan acil şifalar diliyorum. Kanserin erken teşhis ve tedavisi hayat kurtarır. Türkiye olarak kansere karşı her zaman vatandaşlarımızın yanındayız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19