ABD’de silahlı saldırı: 12 ölü

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir bara düzenlenen silahlı saldırı sonucunda çok sayıda kişi yaralandı. Saldırının faili öldürülürken, silahlı saldırıda saldırgan dahil 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Thousand Oaks bölgesinde bir bara silahlı saldırı düzenlendi. Polis yetkilileri, biri polis olmak üzere onlarca kişinin yaralandığını belirtti. Geçen son dakika bilgisine göre, silahlı saldırıda saldırgan dahil 12 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Kaliforniya eyaletinin Thousand Oaks ilçesinde Borderline Bar & Grill adlı bara silahlı saldırı düzenledi. Kalifornia’nın Thousand Oaks bölgesinde, bir kişi yarı otomatik bir silah ve gaz bombalarıyla bir bara saldırdı, saldırgan dahil 12 kişinin hayatını kaybettiği, en az 10 en çok 20 kişiyi yaraladığı düşünülen saldırgan ise öldürüldü. Saldırı anında bardaki müşterilerin masaların altına gizlendiği, korkulu anlar yaşandığı öğrenildi. Saldırının kaç kişi tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

30 el ateş edildi

Saldırıda en az 30 el ateş edildiği, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Bölge polisi olayın tehdit seviyesini ikinci seviye toplu katliam olarak güncelledi. Güvenlik güçleri ve acil durum görevlilerinin olay yerine gittiği, halktan bölgeden uzak durmalarının istendiği kaydedildi. Olay yerine ambulansların ve polis ekipleri sevk edildi. Saldırının failinin öldürüldüğü ifade edildi. Görgü tanıkları saldırganın tabanca ve yarı otomatik silahlarla içeri girerek ateş açtığını söylerken daha sonra dışarıda da silah sesleri duyduğunu söyledi. (HT)

İlginizi Çekebilir

ASTROFEST 2019’da muhteşem final

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Uludağ’ın zirvesinde düzenlediği ASTROFEST 2019, muhteşem bir finalle son buldu. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir