Atatürk vardır ve insanoğludur  

Bazı tartışmaların içine girmek pek doğru olmaz. Çünkü bu tartışmaların ortaya konulma amacı zaten sizi içine çekmek ve hata yapmanızı beklemektir. Hata yapmamış olsanız dahi, sonuçta birkaç lafınızı eğip bükerek size saldırmak da bu suiniyet içerisine gizlenmiştir elbet.

Görüyorsunuz, son günlerde bir Atatürk tartışmasıdır gidiyor. Malum dernek “Atatürk’e büyük saldırı var. Buna karşı güçlenmeliyiz.” diye ortalığı velveleye verirken, sosyal medya troller, militanları, ajanları (adını siz koyun. Hepsinden biraz mevcut) çeşitli yönlerden amaçlı paylaşımlarıyla ortalığı karıştırma çabası içerisine giriyorlar.

Öyle bir giriyorlar ki artık at izi it izine karışmış durumda.

Sağ gösterip sol vuranlar, paganlar, meczuplar her biri klavye başına geçmiş üretiyor ha üretiyor.

Biri çıkıp; “Batıdan uzun boylu, mavi gözlü bir adam gelecek. Baktığı zaman karşısındaki insanı eritecek.” gibisinden ve belki de gerçekten de inandığı bir iki saçmalıyor, diğerine çarşaf giydirilip meczubane sözler söylettiriliyor. Biri “Bayram haftası.” diyor, diğeri “Mangal tahtası.” anlıyor.

Ve bütün bunlar planlı olarak yaptırılıyor.

Asli amaç Ak Parti yanlılarını tuzağa düşürmek.

Bu planlar Amerika’da yapılıyor, Avrupa’da yapılıyor. Yapılıyor oğlu yapılıyor. Hani şu meşhur düşünce kuruluşları var ya! Onlar bilinenler. Bir de bilinmeyen, kapalı kapılar ardında ve büyük gizlilikle faaliyet gösteren strateji üretme ve yönlendirme merkezleri var. Bunlar memleketlerinin gizli servislerine dahi kafa tutabilecek yetkide kuruluşlar. Onlara emir verme yetkisine sahipler.

Pek duyulmamış bu kuruluşlar talimatları üst düzey Paganlardan alıyor. Ismarlanan yönde etkili kampanyalar üretip, gizli servisler aracılığıyla servis ettiriyorlar.

Akılları sıra bir fitili ateşleyip kaos yaratacaklar.

Gizli servislerin işi çok kolay aslında. Veriyorlar üç beş maşaya, onlar da atıyor sosyal medyaya. Bizim sazanlar da lap diye atlıyor ve tartışmaya giriveriyorlar neyin ne olduğunu çözmeden.

Gezi’de denedikleri, 15 Temmuz ardından pompaladıkları, İstanbul Havaalanı için başlatmaya çalıştıkları ajitasyon ve provokasyonların amacı hep aynıydı.

Bu defa çok daha planlı biçimde yapıyorlar.

Atatürk üzerinden çalışıyorlar bu defa.

Ben fikrimi beyan edeyim ve ardından bir tavsiyede bulunayım;

Atatürk vardır ve bir ben-i âdemdir. Yani insanoğludur. Yok saymak da onu ilahlaştırmak kadar büyük bir hatadır.

Dikkatli olmak gerek.

Çok dikkatli olmak gerek üstelik.

Yeme atlamamak gerek sazan gibi.

 

İlginizi Çekebilir

Bursa’da yakalanan defineciler kaçak kazıyı kıraathanede planlamış

Bursa’da gece vakti ormanlık alanda kaçak kazı yaparken polise yakalanan ve ölü taklidi yapan 5 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir