SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir hafta gezip bir Afgan bulamayınca kendisi İran topraklarına geçmeye kalktı: Sınırdaki tek kaçak Türkoğlu!

Tartışmalı bir temayül yoklamasının ardından İYİP’ten Bursa Milletvekili seçilen eski sendikacı Selçuk Türkoğlu, sendikacılıktan gelen tiyatroculuğunu ve provokatif eylemlerini sürdürüyor. Van'da İran sınırına giderek 5 gün boyunca Afgan ve Pakistanlı sığınmacı grubu arayan Türkoğlu, kimseyi bulamayınca kendisi sınırı geçip sınırlar delik deşik algısı oluşturmaya kalktı. Ancak ucuz tiyatroya birkaç muhalif yayın dışında kimseyi inandıramadı. 

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2023 21:50
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2023 21:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
Bir hafta gezip bir Afgan bulamayınca kendisi İran topraklarına geçmeye kalktı: Sınırdaki tek kaçak Türkoğlu!

AK Parti’nin önüne benzin bidonu atarak Bursa’da son yıllarda görülmemiş bir provokatif eyleme imza atan İYİP Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, fikir ve projeleri ile gündeme gelmek yerine sansasyonel tiyatrolarla adını duyurma çabasını sürdürüyor. Bir haftadır sol basının gündeminde olan Türkoğlu, kaçak göçmenlerin ülkeye rahat bir şekilde girdiği izlenimi yaratmak için Van'da 5 gün boyunca sınır hattını gezdi. Ancak onca zaman aradığı kaçak göçmenleri bulamadı.


ŞANTİYEYE KAÇAK GİRMİŞ
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin son teknoloji cihazlarla 24 saat kontrol ettiği, duvar örme çalışmalarını sürdürdüğü ve tellerle geçişleri engellediği bölgede kaçak göçmen bulamayan Türkoğlu, Saray ilçesine bağlı Yukarı Tulgalı köyü yakınlarında sınırda inşası devam eden beton duvar şantiyesine gitti. Şantiyeye kaçak yollarla giren Türkoğlu ve süper zeka ekibi, Türkoğlu’nu şantiyenin ötesinden fotoğraf çekerek İran'a gittiğini ileri sürdü.


ALGI OYUNLARI TUTMADI
Başından sonuna kadar provokasyon kokan ve ucuz Ümit Özdağ propagandasından ileriye geçemeyen Türkoğlu,  tiyatrosunda Türkiye-İran sınırının Van bölümünde hiçbir engele takılmadan İran’a yürüdüğünü savunarak, kaçak göçmenlerin ülkeye rahat bir şekilde girdiği izlenimi oluşturmaya çalıştı. Son dönemin operasyon merkezi olan Halk TV ve Sözcü TV’nin ilgi gösterdiği bu algı operasyonunu Gazeteci İsmail Saymaz’a da yutturan Türkoğlu, kamuoyunu ikna edemediği gibi işine gelmeyen bölümleri de gözden kaçırma çabasına girdi. Türkoğlu, ortaya attığı bu iddia ile hem Türkiye Cumhuriyeti yasaları açısından hemde uluslararası hukuk açısından da açıkça suç işlediğini itiraf etti.


MEHMETÇİK’İ HEDEF GÖSTERDİ
Hükümeti zor duruma düşürmek isterken hudutta 24 saat canla başla görev yapan Mehmetçik’leri hedef alan ve kimsenin önüne çıkmadığını söyleyen Türkoğlu’nun bölgeye işçi kılığında girdiği de kaynaklar tarafından duyuruldu. Kahraman Mehmetçik’in görevini yapmadığını ima eden Türkoğlu, Bursa milletvekili olmasına rağmen ve partisinin bölge milletvekilleri olmasına rağmen kendisinin böyle bir operasyonda neden görev aldığını da kamuoyuna açıklamadı.


ALTUN’U HEDEF ALARAK OPERASYON ÇEKMEYE DEVAM ETTİ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından Türkoğlu’nun iddialarının yayınlanmasının ardından İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef alan ve çirkin benzetmelerde bulunan Türkoğlu, kendi sınırı geçtiğini ispat etmemişken, sınırı geçmediğinin ispat edilmesi durumunda milletvekilliğinden istifa edeceğini söyledi. Uzun yıllardır ilk kez bir milletvekili o makamı adeta lades iddiasına malzeme yaptı. Milletvekilliğinin böyle bir konuya malzeme yapılması da büyük tepki çekti.


AK PARTİ ÖNÜNDE PROVOKASYON
Türkoğlu bir süre önce de akaryakıt zamlarını protesto etmek için Şehreküstü Meydanı’nda basın açıklaması yapmıştı. Basın açıklamasının ardından beraberindeki toplulukla AK Parti Bursa İl Başkanlığı önüne yürüyen Türkoğlu, binanın önüne benzin bidonu koymak istemiş, buna engel olmak isteyen polislere saldırmıştı. Türkoğlu, buradaki arbedenin ardından Bursa Valisi ve iktidar partisinin yanı sıra güvenlik güçlerini de hedef almıştı.


 
(Elif SUCU)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.