SON DAKİKA
Hava Durumu

BTSO, Türkiye’nin ilk “Sağlık Hotel”ini Uludağ’da açıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilen Uludağ Kirazlıyayla’daki sanatoryum binası Türkiye’nin ilk ve tek “Sağlık Hotel”i olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Sanatoryumun da içinde bulunduğu kompleksin son halini BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayazıt sosyal medya hesabından paylaştı. 

Haber Giriş Tarihi: 07.09.2023 21:08
Haber Güncellenme Tarihi: 07.09.2023 21:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
BTSO, Türkiye’nin ilk “Sağlık Hotel”ini Uludağ’da açıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa’ya değer katan projelere imza atmaya devam ediyor. Alpaslan Yıldız’ın Sehirmedya.com internet haber sitesinde yayınlanan haberine göre, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilen Uludağ Kirazlıyayla’daki sanatoryum binası Türkiye’nin ilk ve tek “Sağlık Hotel”i olarak hizmet vermeye hazırlanıyor.

Yıldız haberinde şu bilgileri kaleme aldı: “Anıtkabir’in mimarı Ordinaryus Prof. Dr. Emin Onat ve cumhuriyetin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman Cevat Tomsu’nun birlikte tasarladığı Kirazyıyayla’daki sanatoryum, İsviçre Alpleri’ndeki benzerlerini çağrıştıran, özellikle verem hastalarının iyileştirme ve rehabilitasyon mekanı olacak şekilde dizayn edilmiş ve bu gereklilikler için tüm çevresel koşulları sağlayan, temiz havasıyla, kentten uzak olma haliyle ve Uludağ’ın eşsiz faunası ve florasına nazır muazzam bir eser olarak gösteriliyor.


ULUDAĞ YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ
Sehirmedya.com internet haber sitesinde yayınlanan Alpaslan Yıldız’ın haberinde şu bilgiler yer aldı: “2000 yılında kapatılan sanatoryum Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’ın ortaya koyduğu vizyon ile bugün Türkiye’nin en iyi ve tek ‘Sağlık Hoteli’ne dönüşmüş durumdadır. Uludağ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi adıyla İbrahim Burkay’ın 16 makro projesinden biri olan UYEM; Swiss Hotel yönetimi ve adıyla bundan böyle bir sağlık hoteli olarak hizmet vermenin dışında Türkiye’nin Davos’u olacak bir eğitim ve organizasyon merkezi olarak da öne çıkacak.

Komplekste yer alan BURSA BUSINESS SCHOOL ise dünyanın en seçkin eğitim kurumlarının müfredatları ile sadece Bursa’nın değil tüm Türkiye’nin, hatta dünyanın sayılı eğitim merkezlerinden biri olacağı ifade ediliyor. BTSO tarafından yeniden ihya edilen sanatoryum ve diğer tesislerin önümüzdeki ay resmen hizmete açılması bekleniyor.


“Bursa Mesleki Eğitimde Kurucu Şehir Olacak”   

BTSO ev sahipliğinde düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu, BTSO’nun çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek “Türkiye mesleki eğitim konusunda güçlü bir gündem oluşturacaksa sanayinin kalbi diye nitelendirdiğimiz Bursa’mızın buradaki önemi çok yüksek.” ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu, Bursa’nın mesleki eğitim konusunda geçmişten bugüne öneminin çok büyük olduğunu söyledi. Bursa’nın gelecek dönemde Türkiye’deki mesleki eğitimin yeni evresinde kurucu şehir özelliğinde olacağını söyleyen Şamlıoğlu, “Mesleki eğitim Türkiye’mizin ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi anlamdaki kalkış noktalarının ana taşıyıcılarından bir tanesi. Mesleki eğitim Türkiye’nin milli güvenlik meselesi olarak da üzerinde durulması gereken bir konu. Bizler mesleki eğitim meselesini önemli bir konu olarak her daim gündemimizde tutmayı sürdürüyoruz. Ticaretten, sanayiye her alanda nitelikli elemanın bulunabileceği bir formasyonun oluşması için üretim kabiliyetiyle, eğitim ve üretim ilişkisiyle daha güçlü hale getirilmesi büyük bir ihtiyaçtır. Bunun için el birliğiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.