Bursaspor taraftarından insanlık kampanyası

Bursaspor taraftarından insanlık kampanyası

Yemen, mazlum ve mahzun coğrafya… Dünyanın zalimlerinin ateş olup ölüm kustuğu Yemen…

Çocukların vahşice öldürüldüğü, katledildiği Yemen…

İşte günümüz vahşilerinin ölüm kustuğu, terör estirdiği Yemen için Bursaspor taraftarı da harekete geçti. Çocukların, kadınların, insanların açlıktan öldüğü Yemen’e insanı yardım ulaştırmak için Bursaspor taraftarları kampanya başlattı. Yeşil-beyazlı taraftarlar Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu Bursasporstore’nin yanında insanı yardım toplama alanı oluşturuldu.

Sosyal medya hesaplarından kampanya tanıtımları yapılıyor. Açıklamaları da oldukça güzel…  “Timsah Arena Bursastore yanındaki toplanma alanına 15 gün boyunca yiyecek yardımlarınızı götürebilirsiniz. Sonrasında tırlarla Yemen’e ulaştırılacak… Lütfen duyarsız kalmayalım. Türklerin yardımını zorda kalanlar hep bekler. Bize yakışanı yine yapalım…”

Bu insanlık imecesine herkes katılmalı.

Hepimiz ama hepimiz insanlığı ayağa kaldırmak için elimizden gelen desteği bu kampanyaya sağlamalı, Bursasporlu gençlerin bu hareketine destek olmalıyız. Yıl sonuna kadar 36 bin çocuğun açlıktan ölme riskiyle karşı karşıya olduğunu unutmadan vicdanımızla hareket edip kampanyaya hem katılmalı hem de duyurmalı daha fazla katkının sağlanması için elimizden geleni yapmalıyız.

İnsanlığın son kalesi Türkiye bir kez daha insanlık için seferber olmuşken yeşil beyaz renklere gönül vermiş kardeşlerimizin bu insanlık kampanyasına destek olmak hepimizin ödevi…

 

 

İlginizi Çekebilir

Gölyazı Göbeklitepe’ye rakip olacak

Bursa’da Uluabat Gölü kenarında 2600 yıllık geçmişi bulunan Gölyazı’da 3 yıl önce başlatılan arkeolojik çalışmalarda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir