SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’li Gemlik Belediyesi’nde çok ağır iddialar!

CHP’li Gemlik Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Başkan Yardımcısı Avukat Mert Dimili’nin hem başkan yardımcılığı hem de meclis üyeliğinden istifasıyla sarsıldı. Ortaya atılan rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ilçede siyasi havayı sertleştirirken Mert Dimili’nin yaptığı bir yorum ortalığı iyice karıştırdı. Dimili’nin yolsuzluk iddiası, Bursa gündemine de bomba gibi düştü.

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2023 20:41
Haber Güncellenme Tarihi: 12.08.2023 20:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
CHP’li Gemlik Belediyesi’nde çok ağır iddialar!

Gemlik Belediyesi’nde skandal tartışmalar ve iddialar bitmiyor. Göreve geldiği günden beri hizmetlerinden çok tartışmaların odağında olan Mehmet Uğur Sertaslan yönetimi bir kez daha ciddi iddialarla yüzyüze. Geçtiğimiz günlerde üst üste istifaların yaşandığı belediyede, Mert Dimili’nin sosyal medyada yaptığı bir yorum rezaletin büyüklüğünü de ortaya koydu. 


DİMİLİ, BELEDİYE YÖNETİMİNİ HEDEF ALDI
Bir paylaşımın altına yorum yapan Avukat Dimili, “…kim Kaşar, kim ahlaksız, kim hırsız herkes anlayacak. Gemlikte 40 kişiyiz hepimiz birbirimizi biliriz. Benim sabıka kaydım temiz. 55 yıldır Gemlik’teyim. Babam da 70 yıl yaşadı. Tertemiz hizmet etti. Seceremiz belli laf edenin anlını karışlarım. Laf eden önce kulüpler birliğinden nemalanmayacak. Bana kaşar diyen erir sahanda.  Müteahhitlerle iş tutanlar, siyasete girip zengin olanlar düşünsün. Mal varlığı kimin ne olmuş baksın devlet. Ahlaksız ama kibirli olanlar belli. Çift taraflı dans edenler belli. Ohhh ne güzel dünya. Orhangazi’den bir şirket ne kadar iş yapmış Gemlik’te belediyede bakar devlet en sonunda. Kimin şirketi ona da bakar” ifadelerini kullandı. 


İSTİFADAN SONRA ORTALIK KARIŞTI
Dimili’nin istifasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Osman Alemdar, Gemlik Belediyesi’nden pis kokular geldiğini belirterek yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. Alemdar, “CHP’li Gemlik Belediyesi, geçtiğimiz hafta yaşanan istifalarla sarsıldı. Peş peşe yaşanan istifalar, akıllara belediyede neler oluyor sorularını getirdi.  Gemlik Belediye başkan yardımcısı Mert Dimili'nin beklenmedik istifası ile sarsılan Gemlik Belediyesinde istifalar sürüyor.  Dimili’nin istifasının ardın geçtiğimiz Salı günü de mevcut yönetimin göreve getirdiği imar ve şehircilik müdürü Pınar Ateşli'nin ani istifa ettiği ortaya çıktı.  Mert Dimili'nin istifası daha sıcaklığını korurken ve bu istifanın  ardından, rüşvet ve yolsuzluk gibi çeşitli dedikodular konuşulurken, Pınar Ateşli'nin nedensiz istifası bu konularla alakalı olabileceği şüphesini akıllara getiriyor.  Belediye içerisinde bu istifalar yaşanırken, yine Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk'ün, bu süreçte 15 gün izne ayrıldığı söylentisi, belediye yönetiminde sıkıntılar yaşandığını ve bu iddialar ile ilgili soru işaretlerini arttırıyor. Yaşanan bu gelişmeler Gemlik halkı tarafından konuşulurken, belediyeden yaşananlara ilişkin kamuoyuna henüz bir açıklama yapılmadı. Peş peşe gelen istifalar ve izin süreçlerinin yaşandığı Gemlik ilçemizde, süreci yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.


CHP AÇIKLAMA YAPTI AMA…
CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu da, gerçekleştirdiği basın açıklamasında AK Parti İlçe Başkanı Osman Alemdar’ın sosyal medyada dile getirdiği iddiaları yalanladı ancak bu açıklamaların hemen ardından başkan yardımcılığından istifa eden Mert Dimili’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama CHP ilçe yönetimini ters köşeye yatırdı. Yine izne çıktığı iddia edilen Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk’te AK Parti’yi hedef alırken, korkunç iddialarla ilgili bir açıklama yapmadı. 


BELEDİYE YÖNETİMİ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR
Gemlik Dimili’nin istifası ve ardından yaptığı açıklamalarla sarsılırken Gemlik Belediyesi, vahim iddialarla ilgili sessizliğini koruyor. Bir anlamda savcıları Gemlik Belediyesi için göreve davet eden Dimili’nin çağrısına savcılar kulak verecek mi kamuoyu dikkatle takip ediyor. 


CEVAP BEKLEYEN SORULAR
Gemlik Belediyesi’ni sarsan gelişmelerin ardından cevap bekleyen sorularda ortada duruyor. Mert Dilimi hem başkan yardımcılığından hem de meclis üyeliğinden neden istifa etti? Pınar Ateşli’nin istifası da aynı nedenle mi gerçekleşti? Belediye yönetimine girdikten sonra mal varlığı artan isimler kimler?  Ahlaksız ama kibirli olan kim? Çift taraflı dans edenler kimler? Orhangazi’den Gemlik Belediyesi’ne iş yapan şirket hangisi ve sahibi kim? Kulüpler Birliği’nden nemalananlar kimler? Müteahhitlerle iş tutup siyasete girip zengin olan isimler kimler? CHP Gemlik Belediyesi’nde daha önce de Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk’ün ihale odasını bastığı gündeme glemiş, yine aynı başkan yardımcısı belediye yönetimini hedef almıştı. 


(Deniz AKIN) 
 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.