SON DAKİKA
Hava Durumu

FETÖ yeni bir tezgah peşinde!

Dünyanın en tehlikeli terör örgütlerinden, belki de en tehlikelisi olan, Fetullahçı Terör Örgütü yeni bir tezgâh peşinde. Bu sinsi ve şeytani örgüt dokuz sene önce dolaşıma soktuğu sahte ses kayıtları ve çeşitli videoları tekrar gündeme getirdi. Bu defa bütün video ve sözde ses kayıtlarını İngilizce ve bir çok dile çevirtiyor. 

Haber Giriş Tarihi: 04.08.2023 21:17
Haber Güncellenme Tarihi: 04.08.2023 21:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://sehirmedya.com/
FETÖ yeni bir tezgah peşinde!

Türkiye’deki hiçbir tercüme ajansının işi kabul etmeyeceğini bilen FETÖ bu tercüme işini Hindistan’da kurulu bir tercüme ajansına vermiş. İngilizceye çevrilmesi istenen sözde ses kaydı ve videoların profesyonelce tercüme edilmesi isteniyor. Google tercüme hizmetini kabul etmiyorlar. Tüm tercümelerin hassasiyetle yapılması isteniyor. Üstelik işin acil olduğu da belirtiliyor.


EN YÜKSEK FİYATI VERİYORLAR
Fetullahçı Terör Örgütü bu iş için kesenin ağzını da açmış. Piyasadaki en yüksek fiyatı teklif ediyorlar üstelik. Yeter ki tercüme iyi olsun… İşin belli bir saat diliminde tamamlanmasının istenmesi akıllara bir zamanlama planının yapıldığını da getiriyor elbet. Yakın zamanda İngilizce olarak yayınlanacak bu sözde ses kayıtları ve videolar.  Hatırlarsınız o dönemde Sayın Başkanımız ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen ve montajla üretildiği ispatlanmış ses kayıtları vardı. Videolardan biri o. Sadece o kadar değil elbet. Sayın Başkanımız ve ailesini hedef alan tüm sahte ses kayıtları ve videolar tercüme ettiriliyor.  Belki sadece İngilizceye de tercüme ettirilmiyordur. Benim öğrendiğim ve ispatlayabildiğim İngilizce tercüme talepleri. Başka dillerde, mesela Almanca da olabilir.


TERCÜME İÇİN TALİMAT
Google tercüme kullanılmaması istenilen tercüme için çeşitli talimatlar da verilmiş. Şöyle deniyor;
Dokümanda belirtilen zaman damgası biçimi olan dakika başına çeviri sağlayın lütfen (saat: dakika: saniye).
Lütfen kelime kelime çeviri yaparak düzgün dilbilgisine uygun cümleler sağlayın, yüksek kaliteli küresel bir İngilizce standardına uygun olsun.
Çeviriler, Kaynak İçeriğindeki deyimleri / küfürleri / argoyu anlamak için gereken kültürel anlayışı ve bağlamı yansıtmalıdır. Deyimleri, metaforları ve benzetmeleri kelimesi kelimesine çevirin lütfen. İngilizce'de doğrudan bir çevirisi yoksa, lütfen parantez veya köşeli parantez içinde İngilizce eşdeğerini veya amaçlanan anlamı sağlayın ve "Notlar" sütununda ilgili deyimin, metaforun ve benzetmenin kesin bir İngilizce çevirisinin olmadığını belirtin. Lütfen noktalama işaretlerini ve dilbilgisel hataları düzeltin, yeniden kontrol edin. İçeriğin bağlamını uygun şekilde aktarmak için kelime çıkarma veya ekleme yapılmamalıdır. Çeviri boyunca aynı stili koruyun. Konuşmacıları etiketleyin ve kim olduklarını belirtin lütfen. Lütfen video başlıklarını ve video başlığı / açıklama / küçük resim gibi video içinde bulunan diğer tüm metinleri - statik veya hareketli olanları da çevirin lütfen. Kişi adları gibi özel isimler, kişi veya yerin önemini açıklanabilir, gerektiğinde okuyucuya yardımcı olacak şekilde "Notlar" bölümünde detaylandırılabilir.


Tercüme ajansı bu çeviri isteğinin nereden geldiğini sır gibi saklıyor ve tercümanlara isimlerinin gizli tutulacağı garantisi de veriliyor. Tezgah nedir elbet ortaya çıkacak ama kesin olan şu ki şeytani eller tekrar devreye girdi.

(Ahmet ALPAN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.