FETÖ’nün ‘VİP’ firarisi yakalandı!

FETÖ’nün siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddia edilen ve 2 yıldır aranan Kastamonu eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Peker yakalandı. 

Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) adına siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla hakkında gözaltı kararı verilen Kastamonu eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Peker Ankara’da yakalandı. Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi başkanları Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak’ın da aralarında bulunduğu 210 sanıklı “VIP dinleme” davasında FETÖ adına siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla yargılanan ayrıca Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesince de hakkında gözaltı kararı bulunan Ömer Peker’i yakalamak için çalışma başlatıldı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekiple yapılan istihbarat çalışması neticesinde 2 yıldır aranan Peker, Ankara’da saklandığı adreste gözaltına alındı. Peker, Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. (AA)

İlginizi Çekebilir

2 bin 600 yıllık tarih yalnızca Bursa’da sergileniyor

Türkiye’nin ilk ve tek Anadolu Arabaları Müzesi, Bursa’da 2008’den beri ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Müzede, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir