Gürkan: “Nilüfer’e yakışan AK Parti belediyeciliği”

AK Parti Nilüfer Teşkilatı, daraltılmış ilçe danışma meclisi toplantısında biraraya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, “Büyükşehir Belediyemizin ilçemize kattığı değerde görüldüğü gibi Nilüfer’e yakışan hizmetler ancak AK Parti belediyecilik anlayışından çıkacaktır” dedi. 

Gürkan: “Nilüfer’e yakışan AK Parti belediyeciliği”

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı, 50. Daraltılmış ilçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Görükle Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın, Mustafa Esgin, Ahmet Kılıç, il ve ilçe yöneticileri ile mahalle başkanları katıldı. Toplantıda yaptığı açılış konuşmasında ilçe teşkilatlarının çalışmalarını anlatan AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Eşref Kurem, büyükşehir belediyesinin getirdiği hizmetleri ilçede yaşatacakları seçim zaferi ile pekiştirerek, Nilüfer’e hak ettiği hizmetlerin getirilmesi için çalıştıklarını söyledi. 


“HER ALANDA KALKINMA ADIMLARIYLA TÜRKİYE GÜCÜNÜ GÖSTERDİ”
AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, pandemi krizinin tüm olumsuzluklarına rağmen Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğüne dikkat çekerek, derdi, çabası sadece Türkiye’ye ve aziz milletine hizmet etmek olan AK Parti kadrolarının Türkiye’nin güçlü geleceğine olan yolculuğunu her koşulda sürdüreceğine olan inancını dile getirdi. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ise tüm dünyada insan ve toplum sağlığının öncelenerek yatırım ve harcamaların çoğunun sağlık alanında yapılmasına rağmen Türkiye’nin hayatın birçok alanında attığı kalkınma adımları ile gücünü bir kez daha gösterdiğini belirtti. AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, milletin yerelde ve genelde AK Parti kadrolarının hizmet anlayışına olan güvenine vurgu yaparak, bu güvenden aldıkları güçle 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyüşlerini sürdüreceklerini ifade etti. 


“BU SÜRECİ HEP BİRLİKTE GÜÇLENEREK GEÇİRECEĞİZ”
AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, pandeminin arkasından yine tüm dünyada etkili olan ekonomik pandeminin etkilerine rağmen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Bakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yerinde ve zamanında atılan adımlarla Türkiye’nin kalınma hamlelerine devam ettiğini işaret etti. Etkileri hala süren pandemi ve beraberinde gelen ekonomik pandeminin gelişmiş ülkeler dahil olmak üzere tüm dünya ekonomilerini derinden etkilediğini vurgulayan Başkan Gürkan, “Her alanda üretimde kullanılan hammaddelere ulaşma zorluğu temel ihtiyaç maddelerinde dengesiz ve fahiş artışlara neden oldu. Bu durumda tüm dünya ülkelerinde enflasyon krizini beraberinde getirdi. Ancak hükümetimiz ve devletimizin kararlı duruşları ile aziz milletimizin enflasyon baskısı altında ezilmemesi için gereken adımlar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde atıldı. Her kesimden vatandaşımızı, işçi ve işvereni tatmin etmeye yönelik maaş zamlarının yanı sıra özellikle temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan fiyat artışlarını önleyici olarak yürütülen çalışmalarla tüm bu adımların etkileri kısa zamanda halkımız tarafından hissedilecektir. Bu süreci hep birlikte güçlenerek geçireceğimize inanıyorum” dedi.


Tüm teşkilatları ile Bursa için çalıştıklarını belirten Başkan Gürkan, bu yoldaki desteklerinden dolayı her kademeden Nilüfer Teşkilatı mensuplarına teşekkür ederek, Nilüfer’e yakışan hizmetlerin büyükşehir belediyesinin ilçeye kattığı değerde görüldüğü gibi ancak AK Partili kadrolarca verilebileceğinin altını çizdi. (Bülten)


Mudanya’da sosyal yaşam renklenecek   


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya kazandırılan ve bünyesinde bayanlar için spor salonu, Busmek Kurs Merkezi ve Ana Kucağının da bulunacağı Aile Destek Merkezi’nde inşaat hızla sürüyor.


Büyükşehir Belediyesi, Mudanya İlçesi Ömerbey Mahallesi’nde bulunan ve Özel İdare’den Büyükşehir Belediyesi’ne geçen iki katlı binayı, depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkmıştı. Özel İdare’den Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra hiç kullanılmayan binanın yıkılmasının ardından yerine 370 metrekare taban alanı üzerine modern bir eğitim kompleksi projelendirildi. Bünyesinde bayanlar için spor salonu, Busmek Kurs Merkezi ve Ana Kucağı Eğitim Merkezi, Badem ve diyetisyen hizmetlerinin de verileceği Mudanya Aile Destek Merkezi’nde fiziki gerçekleşme yüzde 40’ı aştı.


RENK KATACAK
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ile birlikte temeli ağustos ayında atılan ve yaklaşık 4,3 milyon TL’ye mal olması beklenen projeyi yerinde inceledi. Zemin artı 3 kat olarak projelendirilen Aile Destek Merkezi’nin özellikle çocuklar, gençler ve kadınlar tarafından yoğun olarak kullanılacağını ifade eden Başkan Aktaş, “Burada hanımlarımız fitness salonundan diyetisyen bölümüne varana kadar tüm hizmetleri ücretsiz alacak. Yine hem ana kucağımız hem de BUSMEK ile Mudanya’nın sosyal hayatına değer katacak. Şu an inşaatta yüzde 40’lar seviyesini aştık. İnşallah haziran sonu bitirip, temmuz gibi de açmayı hedefliyoruz. Mudanya Aile Destek Merkezimiz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19