İstismarcı tutuklandı, Hicran artık özgür!

Annesi ve ablasının bir televizyon programına katılarak cinsel istismarcı tarafından kaçırıldığını duyurdukları Hicran Ö, Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün operasyonu ile kurtarıldı. İstismarcı Y. Ş. ise mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bir televizyon kanalında yayınlanan programa katılarak sesini duyurmaya çalışan Hicran Ö’nün annesi ve ablasının anlattıkları ses getirdi, Hicran operasyonla kurtarılırken kaçıran istismarcı da mahkemece tutuklandı. Bursa'da kendisinden 20 gündür haber alınamayan Hicran Ö., 59 yaşındaki Y. Ş. tarafından zorla alıkonulup, cinsel saldırıya uğradı. Günlerdir bir televizyon programında aranan genç kız ve yaşadığı cinsel istismar sonrası dünyaya gelen bebeği, ekiplerin harekete geçmesiyle kurtarıldı. Günlerdir Hicran’ı alıkoyan Y. Ş. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hicran Ö.'nün kurtarılmadan önce televizyonda yayınlanan programın görevlilerine ''beni kurtarın'' şeklinde mesaj göndererek yardım istediği ortaya çıktı.


“BENİ KURTARIN” DİYE MESAJ GÖNDERDİ
Bir kanalda yayınlanan televizyon programına çıkan Hicran Ö.'nün yakınları, Hicran Ö.'nün Y. Ş. (59) tarafından kaçırılıp ardından zorla alıkonulduktan sonra ölümle tehdit ettiğini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma başlattı. İhlas Haber Ajansı tarafından yayınlanan bilgiye göre, Hicran Ö.'nün program görevlilerinden ''beni kurtarın'' şeklinde yardım istediğini tespit eden ekipler, yaşlı adamın adresini tespit etti. 


GENÇ KIZI EVE KİLİTLİYORDU
Hicran Ö.'nün alıkonulduğu merkez Görükle Mahallesi'ndeki Y. Ş.'nin evine baskın yapan ekipler, Hicran Ö.'yü kurtardı. Y. Ş. ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Hicran Ö., emniyetteki ilk ifadesinde, Y. Ş.'nin evden dışarıya çıktığı zamanlar kapıyı üzerine kilitlediğini ve tek başına dışarıya çıkmasına izin vermediğini söyledi. Öte yandan genç kızın kucağında bir de bebek olduğu görülürken, bunun istek dışı birlikte olduğu Y. Ş.'den olduğu iddia edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Y. Ş., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


EMLAKÇI SANIP GÜVENMİŞLERDİ
Televizyon programına katılan Hicran Ö’nün annesi ve ablasının anlattıkları yaşanan istismarı gözler önüne serdi. Evlerinin yanması sonrası kendilerine yaşamak için yeni bir ev ararken emlakçı olduğu söylenen Y. Ş. ile görüştüklerini anlattı. Program görevlilerinin Bursa’da yaptığı röportajlar, Y. Ş’nin işyeri komşularının söyledikleri ile başka bir gerçeği ortaya çıkardı. Y. Ş hakkında, insanların dini duygularını kullanarak haksız kazanç elde eden sahte hoca olduğu, muska yazdığı iddia edildi. 


Y. Ş. HİCRAN İÇİN “OĞLUMA ALACAĞIM” DİYORDU
Y. Ş, ailenin iddiasına göre ilerleyen süreçte de özellikle Hicran’la iletişimi koparmadı. O sıralarda eğitimine devam eden Hicran’ın, online dersleri takip edebilmek için bir telefona ihtiyacı vardı. Telefon alması için gerekli para karşılığında da Y. Ş’nin ofisinde temizlik işleri yapmaya başladı. 


Y. Ş, TELEVİZYON PROGRAMINDA İTİRAF ETTİ
Y. Ş.’nin çevresindeki insanlara Hicran için, “Oğluma alacağım, gelinim olacak” dediği iddiası da programda aile tarafından dile getirildi. Televizyon programında telefon bağlantısı ile katılan Y. Ş, aranan Hicran Ö’ün kendisine ait bir evde olduğunu söyledi. Program sunucusunun, “Hicran neden, hangi sıfatla sizin yanınızda?” şeklindeki sorusuna ise “Çocuğumun annesi olarak” yanıtını veren Y. Ş, Hicran’ın cinsel istismar sonucu dünyaya getirdiği bebeğin babası olduğunu itiraf etti. 

CANAN GÜLEÇ


 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19