Mudanya’nın ‘İnci’si pek yaman!

AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’na 3 hafta önce atanan ve önceki gün yönetimi de onaylanan Avukat İnci Söğütlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında dün ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Büyükşehir Sosyal Tesisleri’ndeki buluşma oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. Söğütlü, düzgün diksiyonu içten ve samimi tavırlarıyla göz doldurdu. Yönetiminin onaylanmasıyla kolları sıvayan Söğütlü, Mudanya’da yeni bir dönemin habercisi olduğunu bir kez daha gösterdi.
Gençlerin ve partiye hizmet eden isimlerin yer aldığı listesiyle 31 Mart yerel seçimleri için artık gece gündüz dere tepe sokak sokak, kapı kapı gezerek, en iyi sonucu alacaklarını söylerken oldukça inançlı ve kararlı görünüyordu. Gönüllere girmek için çaba harcayacaklarını, kimseyi ayrıştırmadan tüm Mudanyalılarla bir araya gelerek Mudanya’nın geleceği için bir sinerji oluşturacaklarını söyledi.

İnci Söğütlü de toplantıya katılan pırıl pırıl yöneticileri de geleceğe dair güzel sinyaller verdi. Türkiye’de olduğu gibi Mudanya’da da eski tip siyasetin artık geride kaldığını duruşları, tavırları ve yaklaşımları ile net bir şekilde gösterdiler. İnci Söğütlü ve ekibiyle yeni bir dönemin açıldığını çok net söyleyebiliriz. Başarı sağlayacaklarına eminiz ve o başarı Mudanya’nın geleceği için de gerçekten umut vaat ediyor.

Kısa bir sunum konuşması yapan ve gazetecilerin gününü kutlayan Söğütlü’nün net ve berrak diksiyonu, konuşmasına olan hakimiyeti, el ve mimikleri ile konuşmasına kattığı güç, AK Parti’nin Mudanya için doğru bir karar verip, doğru bir adım attığını bir kez daha gözler önüne seriyor.
Söğütlü ve ekibinin vizyonu, bakış açısıyla AK Parti’ye ve seçmene pozitif enerji katacağı görünen bir gerçek. Tam da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere ve kadınlara yönelik söylemlerinin öne çıktığı bir dönemde Mudanya gerçek anlamda örnek bir bölge olmaya aday…

 

Türkyılmaz’a bir yargı tokadı daha

CHP Mudanya Belediye Başkan adayı Hayri Türkyılmaz, uygulamalarıyla ilgili sık sık kamu kurumlarına ve ilgili mercilere şikâyette bulunan Emekli Tümgeneral Yaşar Karagöz Paşa’yla ilgili kısa bir süre önce skandal bir adım atmıştı. Yaşar Paşa’nın dilekçe vermesini engellemek ve vesayet kısıtlama kararı aldırmak için Mudanya Sulh Mahkemesi’ne başvuran Türkyılmaz’a mahkeme tokat gibi cevap verdi. Başvuruyu reddeden mahkeme, Türkyılmaz’a tarihi bir ders vermiş oldu.

Dilekçe verdiği için bu memlekete asker olarak yıllarca önemli hizmetler veren, Bosna Savaşı’ndaki en üst Türk subay olan ve birçok önemli başarıya imza atan Yaşar Karagöz Paşa’ya yapılan bu muamele ise utanç verici bir durum olarak tarihe geçmiş oldu.

CHP Osmangazi’de küfür krizi


CHP Osmangazi, birkaç gündür Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Ayşe Orakçı’ya İlçe Başkanı Mete Akyolcular’ın küfürlü bir kelime kullandığı iddiasıyla çalkalanıyor. Osmangazi’de belediye meclis üyesi aday adayları için tanıtım toplantısı yapılması yönünde ısrarcı olan Orakçı için Mete Akyolcular‘ın il başkanı, parti yöneticileri ve belediye başkanlarından oluşan 100’ün üzerinde kişinin yer aldığı Wathsapp grubunda küfürlü bir paylaşım yaptığı, kısa bir süre sonra da paylaşımı sildiği ileri sürülüyor. CHP’li Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Ayşe Orakçı, bunun üzerine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla olaya tepki gösterdi. İlçedeki küfür krizinin sürdüğü ve il başkanlığına da sirayet ettiği ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir