PKK’ya ağır darbe! Kırmızı listede aranan üst düzey terörist…

Irak’ın Sincar bölgesine Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen operasyon düzenlendi.

MİT ve TSK tarafından 15 Ağustos’ta gerçekleştirilen başarılı operasyonda PKK terör örgütünün elebaşlarından ve kırmızı listede aranan KCK yürütme konseyi üyesi “Mam Zeki Şengali” kod adlı İsmail Özden etkisiz hale getirildi. Şehit bebek Bedirhan’ın isminin verildiği sınır ötesi operasyonda PKK terör örgütünün en yaşlı üyelerinden olan İsmail Özden’in öldürülmesiyle terör örgütü ağır bir darbe almış oldu. Nefes kesen bir operasyonla etkisiz hale getirilen terörist elebaşı Özden, 1992-1996 yıllarında Avrupa’da terör faaliyetleri yürütüp, Türklerin iş yerlerine saldırılarda bulunmuştu. Almanya’da tutuklanan Özden, 1998 yılında tahliye olduktan sonra KCK yürütme konseyi üyeliğinin ardından 2018’de sözde KCK Sincar eyalet sorumluluğuna getirilmişti. (Haber Merkezi)

İlginizi Çekebilir

Bursa’da dehşet! Sevdiğini söylediği kadını bıçakladı

Bursa’da çılgın aşık önce sevdiği kadını, sonra da kendini bıçaklayarak ağır yaraladı. Olay Yıldırım’a Hacıseyfettin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir